Rīta Panorāma

Muzeju naktij divdesmit gadi

Rīta Panorāma

Aicina iepazīt jūrniecību un tā saistību ar fiziku

EK izmeklē "Meta" iespējamos bērnu tiesību pārkāpumus

Eiropas Komisija izmeklē «Meta» iespējamos bērnu tiesību pārkāpumus

Eiropas Komisija sākusi oficiālu izmeklēšanu pret ASV kompāniju "Meta" par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem. Pastāv aizdomas, ka sociālie mediji "Facebook" un "Instagram" pārkāpuši Eiropas digitālo pakalpojumu likumu.

Komisija bažījas par to, ka saziņas vietnes un to algoritmi var stimulēt bērnu atkarību, kā arī radīt citas negatīvas sekas. Savukārt oficiālā procedūra pamatota ar jauno tehnoloģiju giganta nosūtītā riska novērtējuma ziņojuma sākotnējo analīzi, atbildēm uz oficiālajiem informācijas pieprasījumiem par nepilngadīgo aizsardzību un citiem avotiem.

Komisija prioritārā kārtā veiks padziļinātu izmeklēšanu un turpinās vākt pierādījumus, tai skaitā par pasākumiem, ko "Meta" veic, lai pārbaudītu lietotāju vecumu.

Brisele arī informē, ka "Facebook" un "Instagram" ir vairāk nekā 45 miljoni aktīvu lietotāju mēnesī, un tās atzītas par ļoti lielām tiešsaistes platformām, kurām jāievēro Digitālo pakalpojumu akta noteikumi.

Komisija jau 30. aprīlī uzsāka izmeklēšanas procedūru pret "Meta" arī par iespējamu viltus ziņu izplatīšanu pirms jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tai draud naudas sods līdz 1% no globālā apgrozījuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti