1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1. Politiķe Anda Čakša

Izglītības ministre: Valsts no pašvaldībām skolas varētu pārņemt savā pārziņā

Valsts varētu pārņemt no pašvaldībām skolas savā pārziņā – šī ir viena no alternatīvām, kas ir iespējama skolu tīkla optimizācijas procesā. Tas izriet no izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas ("Jaunā Vienotība") teiktā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu".

Runājot par bijušā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska ("Jaunā Vienotība") pausto, ka skolu tīklu Latvijā būs grūti sakārtot, ja vispārizglītojošās skolas no pašvaldībām nepārņems valsts, tagadējā ministre atzina, ka viņa to redz kā vienu no iespējām. Igaunijā tas esot izdarīts, un kaimiņi par to esot ļoti apmierināti, jo tas ir nesis rezultātus, sacīja Čakša.

Vienlaikus ministre sacīja, ka Latvijā vispirms ir svarīgi uzzīmēt karti ar visām skolām, kur ir 7.–12. klases. Pie tā darbs šobrīd notiek – tālab Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālisti līdz 1. jūnijam apbraukās Latvija skolas, un šis darbs patlaban ir tikai pusē. Iecerētajā kartē paredzēts iekļaut arī profesionālās izglītības iestādes.

"Ja mēs runājam par šādu tīklu, ļoti precīzi blakus ir jāliek arī profesionālo skolu tīkls. (..) Šobrīd mums lielāka tendence ir bērnus sūtīt vidējās izglītības posmā. Viņi neiegūst kvalifikāciju un būtībā, pabeidzot vidusskolu, viņam nav iespēju neko darīt, ja viņš nav nolēmis doties uz augstāko izglītību. Te ļoti precīzi ir jāsaliek šī karte, lai bērni skaidri saprot, ko viņi tālāk varēs darīt," sacīja ministre.   

Šo darbu plānots pabeigt līdz šīs vasaras beigām, piebilda Čakša.

KONTEKSTS:

Iespēju valstij pārņemt skolu tīklu pieļāva bijušais izglītības ministrs Šadurskis. Viņš norādīja, ka profesionālajā izglītībā skolas ir valsts iestādes, un šajā jomā skolu tīkls ir sakārtots. "Tā kā katra pašvaldība plāno un optimizē savās robežās, tad tādu globālu optimumu mēs vispārējā izglītībā diemžēl pie pašreizējās situācijas nevaram iegūt," izteicās Šadurskis.

Bijusī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (13. Saeimā ievēlēta no Jaunās konservatīvā partijas saraksta) pirms dažiem gadiem pieļāva iespēju, ka valsts savā pārziņā no pašvaldībām varētu pārņemt vidusskolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti