Dienas ziņas

Rīgā plaši atzīmēs 4.maiju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pavasara dārza darbu laikā rosās aprūpes nama "Valtaiķi" iemītnieki

Skrundas puses aprūpes nams ar labdaru atbalstu tiek pie jaunas siltumnīcas un stādiem

Jauna siltumnīca, sēklas, stādi, mēslojums – tā pavasaris iesācies Skrundas pusē esošajā aprūpes namā "Valtaiķi". To visu namam sarūpējusi biedrība "Ventas krasti" no programmas "Pats savam saimes galdam". Tas nama iemītniekiem dod jaunu motivāciju darboties, izkustēties un redzēt, kā izaug pašu iesētais.

Biedrība "Ventas krasti" Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā "Pats savam saimes galdam" piedalās jau no programmas pirmās dienas. Šogad papildus tam, ka atbalstu saņēma apkārtnes pagastu maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes, arī seniori, pirmo reizi sadarbība notiek ar aprūpes namu. Palīdzēts arī ar jaunas siltumnīcas iegādi.

"Šis ir vairāk pašpatēriņam, pie tam arī viens no darba terapijas procesiem, jo to, ko viņi šeit izaudzē, viņi ēd arī paši, dod arī vietējai virtuvītei. Un tā ir cita pievienotā vērtība, ja tu esi savu tomātu vai gurķi, vai savu redīsu izaudzējis," sacīja biedrības "Ventas krasti" valdes priekšsēdētāja Inese Ivāne.

Aprūpes nams "Valtaiķi" pēc administratīvi teritoriālās reformas ir viena no Kuldīgas slimnīcas ilgstošās aprūpes nodaļām. Tas atrodas lauku apvidū, 3 hektāru lielā teritorijā, kur vietas pietiek gan ābeļdārzam, gan voljēram, kur dzīvot līdzi no iepriekšējām mājām paņemtam sunītim, gan mazdārziņiem.

Tas viss rosinājis tur īstenot darba terapijas programmu, lai radītu pēc iespējas vairāk iemeslu nama iemītniekiem nākt ārā un kustēties. Šobrīd gan tur bija palikusi vairs tikai viena neliela siltumnīca, otra bija savu laiku nokalpojusi. Bet nu ar aprūpes nama darbinieku atbalstu dārza darbos varēs iesaistīties vairāk cilvēku.

"Es ļoti ceru, ka tā arī būs, ka mēs vedīsim ārā vairāk šos nama iedzīvotājus, lai viņi redzētu, kā tas ir, jo vairāk mēs esam tomēr ģimenisks aprūpes nams. Mēs vairāk esam tendēti uz to, ka darīt kopā," sacīja SIA "Kuldīgas slimnīca" Ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas "Valtaiķi" vadītāja Gunita Bivbāne.

"No mazotnes laikam patīk rušināt, un arī mēslojums jādod. Es taisu nātru vircu. Un tad atšķaida, pastāv un leju, un augi aug ideāli," pastāstīja "Valtaiķu" iemītniece Sanita Krujele.

Šobrīd aprūpes namā ir 44 iemītnieki, no kuriem lielākā daļa nāk no laukiem. Tāpēc iespēja būt tuvu zemei ir svarīga.

"Tajā siltumnīcā viens pats es nebūšu, vairāk cilvēku būsim darbā. Bet tas siltumnīcas darbs ir ļoti interesants vispār," sacīja "Valtaiķu" iemītnieks Oļegs Beļskis.

Šogad programmā "Pats savam saimes galdam" iesaistījušās 30 nevalstiskās organizācijas, kas aptver 865 mājsaimniecības. Tas ir lielākais skaits programmas vēsturē.

"Viens no programmas "Pats savam saimes galdam" būtiskajiem aspektiem ir iespēja dalīties ar līdzcilvēkiem. Katra organizācija šo aspektu īsteno. Īsteno individuāli un, piemēram, var sadarboties ar sociālajiem centriem, var sadarboties ar labdarības virtuvēm," norādīja Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

No programmas sākuma 2017. gadā līdz šim brīdim atbalstīti 112 projekti, kuros aptvertas teju 3500 mājsaimniecību. Bet

"Valtaiķos" jau kaļ jaunus plānus – nākamgad veidot augstās dobes, lai pie zemes darbiem ērti varētu tikt iemītnieki ratiņkrēslos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti