Sporta pils kvartālā būvdarbi varētu sākties vien gada nogalē; arī šovasar būs mazdārziņi

Rīgas Sporta pils kvartāla attīstītājs – nekustamā īpašuma kompānija "Estera Development" – sola būvniecību sākt gada nogalē vai nākamā gada sākumā. Tikmēr daļa teritorijas arī šogad tiks atvēlēta mazdārziņu izveidošanai.

Sporta pils kvartāls Rīgas centrā pēdējos trīs gadus bija kļuvis par iecienītu vietu, kur pilsētnieki ierīkoja savus mazdārziņus un organizēja  pasākumus. Savas dobes bija ierīkojuši arī ukraiņu bēgļi.

Sporta pils kvartāla dārzi
00:00 / 04:02
Lejuplādēt

Sporta pils dārzu idejas autore un projekta īstenotāja Renāte Lagzdiņa norādīja, ka pēdējo gadu laikā teritorijai mainījušies īpašnieki. Jaunie īpašnieki aktīvi darbojas, lai uzsāktu būvniecību, taču ir arī izrādījuši interesi un vēlas, lai mazdārziņi paliktu, kamēr darbi vēl nav sākušies.

"Viņu piedāvājums bija pagarināt īri. Mēs izvācāmies no Tērbatas ielas puses un no Lielgabala ielas puses, un tie dārznieki, kas gribēja turpināt darboties, satilpinājās Barona ielas pusē. Ieplaka, kas bija publiski pieejama, vairs nebūs pieejama. Tuvākajā gadā vai tuvākajos divos gados, ja mēs tur būsim, dārzi paliek tikai kopienas dārzniekiem," skaidroja Lagzdiņa.

Pieprasījums pēc iespējas rušināties savā dobē esot tik liels, ka visus gribētājus nav iespējams apmierināt.  Lagzdiņa uzskata, ka te nu būtu daudz darāma pašvaldībai, kurai ir daudz zemju, kur īstenot līdzīgus mērķus. Interese par šāda veida dārzkopību augot augumā, īpaši senioru vidū.


Vai Sporta pils kvartālā jāturpina ierīkot dārzus? 

– Kāpēc gan ne, vai tad mums Rīgā daudz dārzu? Nav! Rīgai vajag daudz zaļumu. Man ļoti patīk stādīt. Man ir iestādīta tūja, eglīte, septiņas rozes. 

– Ja tas ir sakārtots un cilvēki darbojas un kaut ko dara, kāpēc ne.

– Mans viedoklis, ka jāturpina. Es dzīvoju mājā, kura ir pretī tam dārzam, un es no loga redzu visu, kas tur ir darīts. Ļoti patīk.

– Latvietis taču vienmēr grib iebāzt rokas zemē. Es domāju, ka nepietiek ar šo, bet vajag atjaunot Lucavsalu. Grozies kā gribi, bet mēs jau esam zemnieki. Es savā hruščovkas pagalmā gan tulpes iebakstu – man bērni saka, ka vajag. Ja Rīgas centrs top zaļāks, tas ir labi, bet tikai tad, ja tas notiek harmoniski, nedarot viens otram pāri.

– Ļoti patika, ka tur auga saulespuķes un visa maliņa bija smuki nokopta.


Tikmēr Sporta pils teritorijas jaunais īpašnieks, nekustamā īpašuma kompānija "Estera Development" pašlaik strādā pie pirmās ēkas projekta. Pavisam tikšot uzbūvētas sešas 7 stāvu ēkas, kurās būs gan dzīvokļi, gan komercplatības.

"Ja paspēsim ar projektu tikt galā, līdz laikapstākļi ļaus, iespējams, jau šogad tiks uzsākta būvniecība. Esam  vienojušies, ka šajā vasarā mazdārziņu īpašnieki vēl varēs šeit [turpināt] savu darbošanos. Nākotnē plānots, ka tie, kas iegādāsies dzīvokļus, daļa no viņiem tiks pie mazdārziņiem un varēs turpināt mazdārziņu kultūru pašā Rīgas centrā," pastāstīja kompānijas pārdošanas vadītāja Inga Ārgale stāsta.

Tas nozīmē, ka jaunie teritorijas īpašnieki arī nākotnē plāno saglabāt mazdārziņu veidošanas iespējas, kā arī iecerējuši veidot zaļu iekšējo pagalmu. Kvartāla jaunais nosaukums būšot Tērbatas dārzs. Projekta īstenotāji cer, ka tur augs arī tomāti, gurķi un puķes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti