Panorāma

Dzelzceļa darbinieku atlaišana – tikai sākums?

Panorāma

Aizvien vairāk slimo ar garo klepu

RD ķildas var iekavēt Čaka ielas remontu

Rīgas domes ķildas var iekavēt Čaka ielas remontu

Ielu remontu kavēšanās un apturēti plāni palielināt algas bērnudārzu pedagogiem – tādas ir sekas Rīgas domes deputātu strīdiem. Domes koalīcijas izjukšana nozīmē, ka janvārī, visticamāk, neizdosies apstiprināt pilsētas budžetu. Tas liks pašvaldībai strādāt ar iepriekšējā gada budžetu un liegs uzņemties jaunas saistības.

Rīgas domes koalīcijas sabrukšana attiecas ne tikai uz domes deputātiem, bet arī pašiem rīdziniekiem. Ļoti iespējams, ka iekavēsies pilsētas budžeta apstiprināšana, kas savukārt kavēs dažādus svarīgus projektus.

Rīgas domes Satiksmes departaments februārī plāno izsludināt piecus miljonus eiro vērtu iepirkumu par Čaka ielas seguma atjaunošanu. Šobrīd iecerēts, ka darbus būvnieks varētu uzsākt jūnijā. Taču, kamēr pilsētas budžets nebūs apstiprināts, ar konkursa uzvarētāju nevarēs noslēgt līgumu.

“Saprotams – ja kavējas budžeta apstiprināšana, tas varētu ietekmēt mūsu projektu realizāciju. Konkrēti runājam par Čaka ielu, Marijas ielu – seguma atjaunošanu, un par Bruņinieku ielu. Sekas varētu būt ļoti negatīvas,” atzīst Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

16. februārī Saeima varētu lemt par domes atlaišanu atkritumu apsaimniekošanas problēmu dēļ, taču jaunais domes sasaukums varētu sākt strādāt vien maijā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) pieļauj, ka pilsētas budžetu nāksies apstiprināt valdības ieceltajai pagaidu administrācijai: “Tur, protams, vietā ir jautājums, vai tehniskai administrācijai, kas tiek iecelta no ierēdņu puses vienkārši pieskatīt domi, būtu pareizi pieņemt tādu ļoti politisku jautājumu kā budžets. Normālā variantā tomēr būtu jāsagaida ievēlēti deputāti un viņu pilnvaras. Bet, ņemot vērā, ka vēlēšanas ticami varētu notikt aprīlī, maijā, [..]

droši vien būtu loģiski, ka pagaidu administrācija šajā periodā tomēr apstiprina kaut kādu budžetu.”

Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzsver, ka budžets jau esot sagatavots. Tomēr vairākās deputātu komitejās tas nemaz nav skatīts,

līdz ar to diskusijas par budžetu domes politiskajā haosā ir izpalikušas.

Burovs gan stāsta, ka vēl centīsies panākt budžeta apstiprināšanu par spīti tam, ka sabiedroto citās frakcijās pagaidām nav: “Ļoti būtiski šobrīd tiešām cilvēkiem, deputātiem saprast, ka budžetu vajadzētu pieņemt. Par to es gribu runāt. Mēs esam gatavi kaut ko mainīt, kaut ko vēl papildināt, bet pamatā budžets ir sagatavots. Tāpēc mēs sāksim runāt ar visiem deputātiem.”

Nākamā domes sēde gan būs par paša Burova atbrīvošanu no mēra amata. Par sēdes sasaukšanu nepieciešamos parakstus savāca “Saskaņas” un deputātu bloka “Rīgai!” pārstāvji. Burova atlaišanu vēlas arī ilggadējās opozīcijas partijas, kas par savu taktiku balsojumā gan vēl nav vienojušās.

KONTEKSTS:

Koalīcijas Rīgas domē sašūpojās pēc tam ilggadējā mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) aiziešanas no pašvaldības. Pērnā gada izskaņā vien mēnesi pēc tam, kad mēra amatā izdevās noturēties Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”), koalīcijas partijas rosināja atcelt viņu no amata. Nesaskaņas koalīcijā izmantoja opozīcija, piesakot balsojumu par vicemēru atlaišanu.

“Gods kalpot Rīgai” cerēja uz parakstu atsaukšanu Burova atcelšanai, taču, to nesagaidot, 16.janvārī domes opozīcija un vairāki “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma no amatiem gāzt mēra vietniekus Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”). Pēc balsojuma Burovs paziņoja, ka domes koalīcijā palikusi tikai "Gods kalpot Rīgai" frakcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti