Par 74,3 miljoniem eiro būvēs 180 km garu elektropārvades līniju līdz Igaunijai

Trešo Igaunijas-Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojumu 180 kilometru garumā no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai par 74,3 miljoniem eiro projektēs un izbūvēs personu apvienība "SIA "Elko", SA "Selpol" un AS "Leonhard Weiss Energy"". Paredzams, ka 65% no projekta izmaksām tiks segti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu līdzekļiem, informē AS "Augstsprieguma tīkls".

Iepirkumu par tiesībām realizēt minēto projektu "Augstsprieguma tīkls" izsludināja pagājušā gada 9. novembrī.

Ilgais izvērtēšanas posms esot saistīts gan ar lielo iepirkuma apjomu, gan arī ar nepieciešamību detalizēti izvērtēt visu kandidātu kvalifikāciju un finanšu piedāvājumus, norāda uzņēmumā.

Kopumā iepirkumā savus pieteikumus iesniedza septiņi pretendenti, kas visi kvalificējās otrajai kārtai. Savukārt finanšu piedāvājumi noteiktos termiņus saņemti no pieciem pretendentiem. Personu apvienības "SIA "Elko", SA "Selpol" un AS "Leonhard Weiss Energy"" iesniegtais piedāvājums bija lētākais un atbilda visām iepirkuma prasībām, norāda "Augstsprieguma tīkls".

Projektā paredzēts izbūvēt 330 kV augstsprieguma elektropārvades līniju 180 kilometru garumā no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai. Savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators "Elering" izbūvēs šīs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz apakšstacijai Kilingi-Nomme.

Jaunā elektropārvades līnija aptuveni 20 kilometru garumā tiks būvēta no Igaunijas robežas līdz esošajam elektropārvades līnijas koridoram posmā Rūjiena-Aloja, tālāk to turpinot pa esošās līnijas koridoru gar Aloju, Limbažiem un Skulti līdz Saulkrastiem. Tālāk līnija tiks izvietota blakus topošajam "Rail Baltica" dzelzceļam, savukārt pēdējais posms divu kilometru garumā līdz TEC-2 būs paralēli plānotajai autoceļa E22 trasei.

Trešā Igaunijas-Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojuma izbūves projekts ir nopietns solis starpvalstu caurlaides spējas palielināšanai un pārslodžu likvidēšanai Igaunijas-Latvijas pārvadē.

"Jaunais elektropārvades tīkla starpsavienojums ir būtisks nākotnes infrastruktūras projekts visam Baltijas jūras reģionam, kas palielinās Baltijas reģiona elektroapgādes drošumu, nodrošinās efektīvu elektroenerģijas tirgus darbību Baltijā un palielinās ražotāju konkurētspēju kā Baltijas valstu iekšienē, tā arī starp Baltijas un Ziemeļu valstīm," skaidro Latvijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Projektu plānots realizēt līdz 2020. gadam, kā arī tas ir iekļauts Latvijas un Eiropas elektroenerģijas pārvades sistēmas desmit gadu attīstības plānos. Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" ir atbildīgs par Igaunijas-Latvijas 3.starpsavienojuma projekta realizāciju Latvijas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti