Latvijā faktiskā bezdarba līmenis decembrī audzis līdz 7,1%, reģistrētais – līdz 6,1%

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2022. gada decembrī bija 7,1%, un salīdzinājumā ar novembri tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, salīdzinot ar novembri, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu faktiskā bezdarba līmenis decembrī pieauga par 0,4 procentpunktiem līdz 7,8%, taču sieviešu saglabājās nemainīgs – 6,4%.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1%, un kopš novembra tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem.

Salīdzinot ar 2021. gada decembri, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, reģistrētā – par 0,6 procentpunktiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

2022. gada decembrī Latvijā bija 68,8 tūkstoši bezdarbnieku (31,2 tūkstoši sieviešu un 37,6 tūkstoši vīriešu), kas ir par 1,6 tūkstošiem vairāk nekā novembrī, bet tikpat cik attiecīgajā periodā 2021. gadā. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir palielinājies par 1,9 tūkstošiem, taču sieviešu samazinājies par 0,3 tūkstošiem.

CSP skaidroja, ka reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti