Kravas transportlīdzekļos atklāj 519 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes un Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonas, veicot kravas vilcienu un automobiļu kontroli, novērsa 519 800 cigarešu (25 990 paciņas) kontrabandu, informēja VID. Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienu vagonos, ar kuriem no Baltkrievijas tika ievesta koksnes šķelda, zāģskaidas, tērauda stieples, kā arī vilciena cisternu un automobiļu kabīnes konstrukcijās.  

Ceturtdien, 28. janvārī, Indras muitas kontroles punktā amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču slēpšanu šķeldas kravā. Kontrole tika veikta Daugavpils preču stacijā. Atrokot šķeldu, muitas amatpersonas konstatēja iepakojumus ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemtas 36 000 cigaretes “NZ” (1800 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. 

27. janvārī Daugavpils preču stacijā muitas amatpersonas sadarbībā ar Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoru veica pārtikas un veterinārās aprites kontrolei pakļautas kravas kontroli. Atverot vagonu, atklājās, ka tajā atrodas metālizstrādājumi, bet tērauda stiepļu ruļļos un starp tiem bija noslēpts ievērojams daudzums cigarešu. Vagonā atradās 173 200 cigaretes (8660 paciņas) ’’Premjer’’.  

26. janvārī Silenes muitas kontroles punktā, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukušu kravas automobili, muitas amatpersonas kabīnē atklāja kontrabandas cigaretes. Slēptuvi palīdzēja uziet muitas darba suns. Kabīnē aiz apšuvuma, zem guļamvietas un instrumentu panelī bija paslēptas 7420 cigaretes (371 paciņa) ”Marlboro” bez akcīzes markām un “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

25. janvārī Indras muitas kontroles punktā muitas amatpersonas skenēšanas attēlu analīzes rezultātā atklāja nedeklarētas cigaretes šķeldas kravā. Daugavpils preču stacijā, veicot padziļināto kontroli, konstatētas 72 000 cigaretes “Premjer” (3600 paciņas). Veicot cita vilciena sastāva kontroli, Valsts robežsardzes amatpersona pusvagonā ar zāģskaidu kravu konstatēja cigaretes. Kontrole tika turpināta Daugavpils preču stacijā. Muitas amatpersonas, atrokot zāģskaidas, izņēma 36 800 cigarešu “Premjer” (1840 paciņas).

24. janvārī sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem tika atklāti 20 000 cigarešu (1000 paciņas) “NZ”, kas bija noslēptas sešu vilciena cisternu naftas produktu noliešanas lūkās.

Indras muitas kontroles punktā veiktās vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzes rezultātā šī gada 23. janvārī divos vagonos ar šķeldas kravu Daugavpils preču stacijā muitas amatpersonas atklāja 174 380 cigaretes (8719 paciņas) “Premjer” un “NZ”.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt