Sadaļas Sadaļas

Janvārī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 2,8%

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 2,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,5%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, nozīmīgs apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs: farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 9,6%. Ražošanas apjoms ievērojami pieauga arī apģērbu ražošanā – par 16,6%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 14,7%, mēbeļu ražošanā – par 13,3% un pēc īpatsvara lielākajā nozarē – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 6,3%.

Savukārt ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 37,3%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 7,3% un citu transportlīdzekļu ražošanā. Kritums bija arī pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā (attiecīgi par 8% un 2,3%).

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,5%. Ražošanas apjoma kritums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,7% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,2%, bet neliels pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,1%.

Avots: Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada janvārī, salīdzinot ar pērnā gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,5% un eksportā – par 2,3% (tai skaitā ārpus eirozonas – par 8,6%, savukārt eirozonā kritums par 4,9%).

2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem samazinājās par 3,5%. Apgrozījums eksportā samazinājās par 5,3% (tai skaitā eirozonā – par 9,5%, ārpus eirozonas – par 1,8%), bet vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 0,5%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt