Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Rindu saīsinās līdz divām gaidīšanas dienām

Panorāma

Panorāma

J. Vitenbergs prasa izvērtēt «Tet» padomes darbu

Ekonomikas ministrs prasa izvērtēt «Tet» padomes darbu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV") uzdevis izvērtēt uzņēmuma "Tet" padomes darbu saistībā ar lēmumu no amata pagaidām neatcelt valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi. Prokuratūra Gulbi un vēl četras personas apsūdz par krāpšanu lielā apmērā. "Tet" padome lēmusi pasūtīt izvērtējumu par Gulbja atbildību, taču ministrs uzskata, ka tādā veidā padome apšauba tiesībaizsardzības iestāžu darbu. 

"Man ir jautājumi par šo neatkarīgo, privāto pētījumu. Es pat nezinu, kā viņu nosaukt. Ko ar to ir mēģināts pateikt? Ka mēs neticam mūsu tiesībsargājošajām iestādēm?" sacīja ministrs.

Latvijas valstij piederošo "Tet" kapitāldaļu turētājs ir SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"", kura īpašnieks ir Ekonomikas ministrija. Vitenbergs uzdevis "Possessor" sasaukt "Tet" akcionāru sapulci, lai izvērtētu, kā uzskata ministrs, lēno padomes reakciju.

"Rosināsim sasaukt šo akcionāru sapulci, un es domāju, ka šeit ilgi neko garumā nevajadzētu vilkt. Ir jāpieņem lēmumi. Rosināsim to izdarīt tuvākās nedēļas laikā.

Jāvērtē padomes darbs, vai tas ir bijis atbilstošs esošajai situācijai," stāstīja Vitenbergs.

Savukārt padomes reakciju par pareizu uzskata korporatīvās pārvaldības eksperts Andris Grafs. Viņaprāt, neatkarīgs izvērtējums padomei ir vajadzīgs, lai saprastu, kāda ir Gulbja atbildība un vai uzņēmumam nodarīti zaudējumi. Tajā pašā laikā Grafs atzīst, ka apsūdzētas personas atrašanās valdes priekšsēdētāja amatā rada "Tet" reputācijas risku.

"Ja padome apzināti pieņem lēmumu turpināt attiecības, neskatoties uz šo reputācijas risku, tad ir jābūt pārliecībai, ka vismaz sākotnējā informācija vai, analizējot informāciju, nebūtu 100% skaidrs, ka šis reputācijas risks piepildās un ka tiešām ir pamats šīm apsūdzībām," sacīja Grafs.

Krimināllietā starp apsūdzētājiem ir arī "Tet" Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis, divi uzņēmuma bijušie darbinieki, kā arī "Hannu Digital" amatpersona Gintars Kavacis.

KONTEKSTS:

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības uzņēmuma "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, svētdien ziņoja TV3 raidījums "Nekā personīga". Nodarītie zaudējumi uzņēmumam sasniedz 7,5 miljonus eiro. No apsūdzētajiem Juris Gulbis un juridiskās daļas direktors Toms Meisītis joprojām strādā uzņēmumā. "Tet" padome, lai lemtu par Gulbja atstādināšanu no amata, prokuratūras apsūdzību nodevusi pārbaudīt konkursā izraudzītai starptautiskai kriminālistikas firmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt