EK ieteikumi: Latvijai jāmazina nodokļu slogs strādājošajiem ar zemu atalgojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Sniedzot rekomendācijas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Eiropas Komisija (EK) iesaka Latvijai mazināt nodokļu slogu zemu atalgotajiem strādājošajiem, pārnesot to uz citām jomām. Tāpat EK rekomendē turpināt reformas sociālajā jomā, izglītībā un tieslietās, norādīts EK pārstāvniecības Latvijā paziņojumā medijiem.

Rekomendācijās 2016. un 2017.gadam EK norāda – Latvijai jānodrošina, lai novirze no vidēja termiņa budžeta mērķa nepārsniedz izdevumu palielinājumu, kas paredzēts pensiju reformai un strukturālajai reformai veselības nozarē.

"Latvijai jāturpina atbildīga fiskālā politika un virzība uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi. Eiropas Komisija ir atļāvusi izmantot Latvijas pieprasīto strukturālo reformu atkāpi no virzības uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi saistībā veselības nozares reformām, bet ierobežotā apjomā, jo Latvija jau izmanto atkāpi saistībā ar pensiju sistēmas otrā līmeņa attīstību. Attiecībā uz nodokļu politiku Eiropas Komisija iesaka samazināt nodokļu slogu zemu atalgotajiem strādājošajiem un pārnesot nodokļu slogu uz citām nodokļu bāzēm, piemēram, vides un īpašuma nodokļiem, kā arī uzlabot nodokļu iekasēšanu,” norāda bijušais premjers, tagad EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).

Latvijai būtu jāsamazina nodokļu īpatsvars cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, pārvirzot to slogu uz ekonomikas izaugsmei labvēlīgākajiem vides piesārņojuma un nekustamā īpašuma nodokļiem, kā arī uzlabojot nodokļu saistību izpildi. Būtu jānodrošina pietiekami sociālie pabalsti un jāatbalsta darba meklētāji.

Eiropas Komisija mudina paātrināt profesionālās izglītības reformu – iesaistot sociālos partnerus, izveidot normatīvo bāzi darba vidē balstītas apmācības programmām un paplašināt to piedāvājumu. Būtu arī jāturpina pētniecības institūciju apvienošana un jāstimulē privātā sektora investīcijas inovācijās.

Būtiski arī uzlabot veselības aprūpes sistēmas pieejamību un kvalitāti un efektīvāk izlietot nozarei pieejamo finansējumu.

Latvijai arī ieteikts stiprināt interešu konflikta novēršanas pasākumus un izveidot vienotu normatīvo bāzi visiem publiskajā sektorā nodarbinātajiem, kā arī paplašināt maksātnespējas administratoru atbildību un sabiedrisko uzraudzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti