Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VP priekšnieka vietnieku Andri Zelli

Rīta Panorāma

Bono negaidīti sniedzis koncertu Kijivas metro

Vadošās Rietumvalstis nosaka jaunas sankcijas Krievijai

ASV un Lielbritānija paziņo par jaunām sankcijām Krievijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānija svētdien paziņoja par jaunām tirdzniecības sankcijām Krievijai un Baltkrievijai saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Par jaunām sankcijām pret Krieviju paziņoja arī ASV.

Jaunās sankcijas aizliegs ASV grāmatvedības un konsultāciju uzņēmumiem sniegt pakalpojumus Krievijas klientiem.

Tiks arī noteiktas sankcijas Krievijas telekompānijām "Pervij kanal", "Rossija 1" un "NTV", jo tās izplata dezinformāciju par karu Ukrainā. ASV uzņēmumiem būs aizliegts reklamēties šo telekompāniju kanālos un pārdot tām tehniku.

ASV uzņēmumiem arī nebūs atļauts eksportēt uz Krieviju kokrūpniecības izstrādājumus, rūpnieciskos dzinējus, boilerus, buldozerus un citas preces.

Vēl tiks aizliegts iebraukt Savienotajās Valstīs apmēram 2600 Krievijas un Baltkrievijas valsts un militārajām amatpersonām. "Melnajā sarakstā" tiks iekļautas arī 27 Krievijas bankas "Gazprombank" amatpersonas.

Londona noteiks jaunus importa tarifus, to vidū arī platīnam un pallādijam, kas attieksies uz tirdzniecību 1,4 miljardu sterliņu mārciņu (1,6 miljardi eiro) vērtībā.

Tiks noteikti arī eksporta aizliegumi rūpniecībai nepieciešamām precēm 250 miljonu mārciņu (apmēram 290 miljoni eiro) vērtībā.

"Šīs sankcijas turpinās nodarīt kaitējumu Krievijas kara mašīnai," uzsvēra Lielbritānijas starptautiskās tirdzniecības valsts sekretāre Anna Marija Treveljana.

Līdz ar jaunajām sankcijām saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā importa un eksporta sankcijām pakļauto preču kopējā vērtība sasniegs četrus miljardus mārciņu (4,7 miljardi eiro), norādīja Lielbritānijas finanšu ministrs Riši Sunaks.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Ukrainu kopš karadarbības sākuma pametuši jau vairāk nekā 5,8 miljoni bēgļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti