Turcija, Krievija un Irāna vienojas par Sīrijas konstitucionālās komitejas izveidi

Turcijas, Krievijas un Irānas prezidenti Redžeps Tajips Erdogans, Vladimirs Putins un Hasans Ruhani tikšanās laikā Ankarā panākuši galīgo vienošanos par Sīrijas konstitucionālās komitejas izveidi. Tai jānosaka valsts nākotnes attīstības virziens. 

“Mums bija konstruktīva un elastīga attieksme, nosakot konstitucionālās komitejas sastāvu un reglamentu. Mēs darījām visu iespējamo, lai  politiskais process virzītos uz priekšu. Īsumā – traucējumi komitejas izveides procesā tika novērsti, pateicoties mūsu kopējiem centieniem,” sacīja Erdogans. 

Ziņu par komitejas izveidošanu apstiprināja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Darbs esot beidzies, vienīgi vēl jāapstiprina tās darba reglaments un jānodrošina neatkarība. Komitejas pārstāvjiem jārīkojas patstāvīgi, un viņus nedrīkst pakļaut spiedienam no ārvalstīm. Viņš arī aicināja izvest no Sīrijas ASV karaspēku.

Krievijas mediji vēsta, ka līderi vienojās arī kopīgiem spēkiem stabilizēt situāciju Sīrijas ziemeļaustrumu provincē Idlibā un turpināt cīņu pret separātistiem. Trīs valstis palīdzēs organizēt starptautisku konferenci par humāno palīdzību un veicinās Sīrijas bēgļu atgriešanos dzimtenē. 

KONTEKSTS:

Idlibas provincē Sīrijas ziemeļrietumos savas pozīcijas joprojām tur nemiernieku grupējumu alianse, kuras vadībā ir teroristiskā grupējuma "Al-Qaeda" bijušie sabiedrotie Sīrijā. Krievija un Irāna atbalsta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, bet Turcija – atsevišķas nemiernieku grupas.

Idlibas province atrodas Turcijas pierobežā, un Ankara bažījas, ka kaujas pastiprinās humāno krīzi un bēgļu plūsmas uz Turciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti