Tramps uzrunā par stāvokli valstī slavē ASV ekonomisko situāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps uzrunā par stāvokli valstī Kongresa apakšnamā - Pārstāvju palātā, slavēja valsts ekonomisko situāciju. Viņš arī norādīja, ka pildījis savus solījumus. Opozīcijā esošie demokrāti gan norāda, ka ekonomiskie sasniegumi nenes labumu vienkāršajiem iedzīvotājiem.

Tramps uzrunā par stāvokli valstī slavē ASV ekonomisko situāciju
00:00 / 03:29
Lejuplādēt

Tramps uzsvēra, ka ir beigušies ekonomiskā pagrimuma gadi. Tikai trīs gadu laikā amerikāņi ir atteikušies no zaudētāju mentalitātes un noraidījuši Amerikas likteņa negatīvo virzību. ASV patlaban ir visaugstākie reālie vidējie mājsaimniecību ienākumi, savukārt akciju tirgus vērtība palielinājusies par 70%. Esot sasniegti jauni rekordi, par ko Ameriku apbrīno visa pasaule.  

Tramps arī norādīja, ka veido pasaulē visplaukstošāko un iekļaujošāko sabiedrību - tādu, kurai var pievienoties katrs pilsonis.

"Pirms trijiem gadiem mēs uzsākām lielo Amerikas atgriešanās programmu.

Šodien es stāvu jūsu priekšā, lai iepazīstinātu ar lieliskajiem rezultātiem – jaunas darbavietas palielinās, ienākumi aug, nabadzība un noziedzība krītas, pārliecība par sevi ceļas. Un mūsu valsts kļūst bagātāka un atkal ir augstu cienīta pasaulē," sacīja Tramps.

Savukārt kā piemērus savu solījumu izpildei viņš minēja jauno ASV–Meksikas–Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu, tirdzniecības vienošanos ar Ķīnu, lielos militāros izdevumus, bezprecedenta pasākumus nelegālās imigrācijas apturēšanai, kā arī centienus izbeigt  karus Tuvajos Austrumos.

Runājot par gaidāmo priekšvēlēšanu cīņu, Tramps uzsvēris, ka neļaus pašreizējos ekonomiskos sasniegumus un, piemēram, nacionālo veselības aprūpes sistēmu, iznīcināt sociālistiem, ar to, acīmredzot, domājot vienu no vadošajiem demokrātu prezidenta amata kandidātiem Bērniju Sandersu.

Ļoti plašu uzmanību pēc prezidenta runas izpelnījusies Demokrātu partijas līdere Pārstāvju palātā Nensija Pelosi, kura pēc uzrunas beigām Trampam aiz muguras demonstratīvi saplēsa viņa uzrunas tekstu.

Tradicionāli uz prezidenta runu reaģē arī opozīcijā esošā Demokrātu partija. Šoreiz šāda uzruna tika uzticēta Mičiganas štata gubernatorei Grečenai Vitmerai, kura neskopojās ar kritiku prezidenta virzienā, vienlaicīgi norādot, ka valsts stiprināšanai ir nepieciešama katra pilsoņa iesaistīšanās.

"Citu cilvēku apcelšana tviterī nelabo tiltus – tā tos nodedzina. Mūsu enerģija ir jāizmanto problēmu risināšanai.

Ja prezidents saka, ka ekonomika ir spēcīga, es uzdošu pretjautājumu – spēcīga kam? Spēcīga bagātajiem, kuri gūst milzīgu peļņu no nodokļu atvieglojumiem?

Amerikas ekonomikai savs spēks ir jāparāda citā veidā. Ja ekonomika nestrādā darbaļaužu labā, tā vienkārši nedarbojas," sacīja Vitmera.

“Associated Press” analītiķis Zeke Millers norādīja, ka, protams, “viņš runā lielākoties aizstāvēja savas partijas intereses. Taču bija arī centieni uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju. Piemēram, viņš centās uzrunāt tos, kuri ir ekonomiski labāk nodrošināti, nekā pirms četriem gadiem, bet nepiekrīt viņa politikai kopumā. Viņš mēģināja pateikt – ja jums patīk, kā viss tagad ir, nemainiet neko.”

Tikmēr sabiedrisko aptauju kompānija "Gallup" ir publiskojusi jaunākos prezidenta Trampa popularitātes reitingus. Tajos konstatēts, ka pozitīvu vērtējumu Trampa darbībai paudis lielākais respondentu skaits kopš viņa stāšanās amatā 2017.gadā. Tagad Trampa veikumu prezidenta amatā pozitīvi vērtē 49% amerikāņu, savukārt 50% prezidenta vadības stils nepatīk. Sociologi nav spējuši konstatēt, kas tieši izsaucis Trampa reitinga kāpumu - impīčmenta procedūra un reakcija uz to, stāvoklis ekonomikā vai citi faktori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti