Taizemes policija: Sprādzienu Bangkokā sarīkojis grupējums

Sprādzienu Bangkokas centrā ir īstenojis grupējums - tā norādīts šīsdienas Taizemes policijas paziņojumā. Likumsargi uzskata, ka šādu uzbrukumu nevarēja noorganizēt viens cilvēks, kurš ir redzams neilgi pirms sprādziena un pašlaik ir izsludināts meklēšanā. 

Tāpat tiek turēta aizdomās vēl cita persona, kura, ļoti iespējams, ir līdzdarbojusies šajā noziegumā. Tomēr Taizemes policija uzsver, ka pašlaik visas policijas pūles tiek veltītas tieši videoierakstā redzamā vīrieša atrašanai, kas 20 minūtes pirms sprādziena pie tempļa atstāja mugursomu.  

Sprādziens Taizemes galvaspilsētā notika pirms divām dienām, 17. augustā, un tajā tika nogalināti 27 cilvēki, bet vairāk nekā 100 tika ievainoti, turklāt lielākoties ievainoto stāvoklis tiek raksturots kā smags.

Lielāka daļa cietušo ir tūristi no tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm, piemēram, Ķīnas, Singapūras, Taivānas un citām. Taizemē valdošā militārā hunta uzskata, ka šis uzbrukums bija apzināti vērsts tieši pret ārvalstniekiem, tādējādi būtiski ietekmējot tūrisma nozari. Par to liecina arī eksplozijas vieta - netālu no centrālā krustojuma, kurā atrodas vairākas pieczvaigžņu viesnīcas un lieli iepirkšanās centri.

Pēc šiem notikumiem Taizemes policija ir ievērojami pastiprinājusi arī drošību galvaspilsētā. Ir slēgtas vairāk nekā simts skolas un izveidoti robežkontroles punkti. Likumsargi norādīja, ka šādu rīkojumu ir devis Taizemes premjerministrs, kurš pēc sprādziena uztraucas gan par iedzīvotāju, gan par tūristu drošību Bangkokā. Taizemes policija uzsver, ka Taizemi apmeklē miljoniem cilvēku un vēl nekad iepriekš nekas tāds nav noticis, tāpēc rūpes par cilvēku drošību un nepieciešamo drošības pasākumu ieviešana ir pašsaprotama.

Pagaidām vēl neviens nav uzņēmies atbildību par īstenoto teroraktu Bangkokas centrā, taču Taizemes policija norādīja - ir vairāk nekā skaidrs, ka videoierakstā redzamais vīrietis šo uzbrukumu nevarēja pastrādāt viens pats, tāpēc tiks meklētas pārējās noziegumā iesaistītās personas.

Policija atklāja, ka videoierakstā ir redzams kāds jaunietis, kuram mugurā ir dzeltens T-krekls un kurš novieto savu mugursomu zem soliņa pie tempļa un pēc tam mierīgi aiziet no notikuma vietas.

Taizemes premjerministrs Praiuts Čanočans sarīkoto teroraktu nodēvēja par "sliktāko starpgadījumu, kāds jebkad ir piemeklējis Taizemi" un solīja darīt visu iespējamo, lai sodītu visus vainīgos.

Neskatoties uz sprādziena sekām, trešdien savu darbu ir atsācis arī templis, pie kura notika sprādziens, un ikvienam ir iespējams apskatīt slaveno hinduistu svētvietu.

Šī svētvieta, pie kuras notika sprādziens, ir Eravana templis, un tas ir viens no iecienītākajiem tūristu apskates objektiem Bangkokā. Neskatoties uz to, ka tas ir hinduistu templis, to apmeklē arī daudzi budisti.

Situācija Taizemē jau gandrīz desmit gadus ir politiski nestabila, ielās bieži vien notiek protesti, bijuši arī spridzināšanas gadījumi, tomēr pirmdien sarīkotajā uzbrukumā bojāgājušo skaits ir krietni lielāks nekā iepriekšējos teroraktos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti