Sadaļas Sadaļas

Taizemē izglābtie zēni pirmo reizi kopš izglābšanas redz savus radus

No Taizemes alas izglābto zēnu radinieki šodien piedzīvojuši emocionālu brīdi – pirmo reizi pēc izglābšanas viņi ieraudzīja savus mīļos. Pagaidām ārsti vēl neļauj radiniekiem tikties ar izglābtajiem zēniem, taču zēnu ģimenēs tas nemazina prieku, ka zēni ir dzīvi. Ārsti norāda, ka puišiem gaidāms visai ilgs atlabšanas process.

Pēc alā pavadītām 18 dienām zēni ir zaudējuši svaru, taču kopumā viņu veselības stāvoklis tiek vērtēts kā labs. Ārsti norāda, ka alā puišu komanda ļoti labi pratusi par sevi parūpēties. Patlaban zēni atrodas karantīnā, un ar viņiem strādā arī psihologi.

“Izglābtajiem slimnīcā būs jāpavada līdz desmit dienām ilgs laiks, kā laikā mediķi regulāri uzraudzīs viņu veselības stāvokli. Pēc tam mēnesi būs nepieciešams ārstēties mājās un atrādīties ārstiem,” stāsta Čiangrai slimnīcas direktors Kairvečs Tanapaisals.

Trim zēniem konstatēta viegla plaušu infekcija. Savukārt pārējiem jauniešiem ir novājināta imūnsistēma. Pirmie izglābtie zēni jau var ēst cieto pārtiku un staigāt, bet vēlāk izglābtajiem ēdiens jāuzņem šķidrā veidā.

Emocionālu brīdi piedzīvojuši zēnu ģimeņu locekļi. Viņiem bija iespēja caur stiklu redzēt izglābtos puišus. Ārsti vēl neļauj tikties ar puišiem, lai izslēgtu kādu slimību izplatības risku.

Tikmēr glābšanas operācijas vadītājs sacīja, ka sākotnēji nelielā cerība izgābt zēnus un viņu futbola treneri piepildījās. “Tas ir stāsts par sadarbību – gan tehnoloģiju, gan informācijas apmaiņas jomā. Tā bija starptautiska misija ar dažādu standartu ekipējumu. Sākot jau ar alas izpēti un beidzot ar glābšanas darbiem – mēs izpildījām savu misiju – zēni jau drīz būs mājās!” priecājas Narongsaks Osatanakorns, kurš vadīja glābšanas operāciju.

Neilgi pēc pēdējā zēna izglābšanas glābēji piedzīvojuši bīstamu mirkli – savācot glābšanas ekipējumu no alas, atslēgusies ūdens atsūknēšanas sistēma, kādēļ alā strauji kāpis ūdens līmenis. Par to medijiem pastāstīja austrāliešu ūdenslīdēji, kuri piedalījās glābšanas operācijā.

10. jūlijā noslēdzās glābšanas operācija, kurā tika izglābti visi 12 alā iesprostotie zēni un viņu futbola treneris.

KONTEKSTS:

Glābēji un nirēji no applūdušās alas Taizemes ziemeļos izglāba visus 12 zēnus un viņu futbola treneri. Visi ir nogādāti slimnīcā, kur viņiem būs jāpaliek mediķu aprūpē karantīnas režīmā, lai pārliecinātos, ka alā nav iegūtas kādas infekcijas. Mediķi paziņojuši, ka zēnu veselības stāvoklis ir salīdzinoši labs, tomēr viņu imūnsistēma ir novājināta. Sliktākā stāvoklī ir futbola treneris, kurš regulāri atteicies no ēdiena, atdodot to bērniem.

12 zēni vecumā no 11 līdz 16 gadiem un viņu 25 gadus vecais futbola treneris alu sistēmā kalnos pie Taizemes un Mjanmas robežas bija iesprostoti kopš 23.jūnija. Viņi devās izpētīt alu sistēmu, taču pēkšņas lietusgāzes to applūdināja, nobloķējot izeju.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgiem meklējumiem nirējiem viņus izdevās atrast. Aptuveni četrus kilometrus no ieejas alu sistēmā viņi no ūdens raduši patvērumu uz liela akmens. Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji piegādājuši iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un snieguši medicīnisko palīdzību, taču arvien bija bažas par skābekļa līmeni alā.

Profesionāliem nirējiem, lai nokļūtu līdz šai vietai, bija nepieciešamas piecas līdz sešas stundas un tikpat atpakaļ. Šajā ceļā daudzviet applūdušās ejas ir ļoti šauras un dubļainas. Viens no operācijā iesaistītajiem nirējiem gājis bojā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt