Pret karu Ukrainā noskaņotajiem un Taizemē aizturētajiem rokgrupas «Bi-2» mūziķiem draud deportācija uz Krieviju

Taizemē aizturētos "Bi-2" mūziķus tomēr nedeportēs uz Izraēlu, grupa pavēstīja saziņas vietnē "Telegram". Lēmums pieņemts otrdien, un grupas dalībnieki atkārtoti atteikušies tikties ar Krievijas konsulu Taizemē.

Iepriekš tika ziņots, ka mūziķus, visticamāk, deportēs uz Izraēlu, jo viņiem ir šīs valsts, nevis Krievijas pilsonība, ziņoja portāls "Ynet". Taizemes varasiestādes aizturēja mūziķus un viņu pārstāvjus uzreiz pēc koncerta Puketā 24. janvārī, rīcību pamatojot ar nepareizi saskaņotiem koncerta dokumentiem.

Un, lai arī vēl pirmdien tika pieņemts lēmums par viņu pārvietošanu uz Izraēlu un attiecīgi arī iegādātas aviobiļetes uz šo valsti, otrdien pēc Krievijas vēstniecības augsta ranga diplomātu vizītes grupas pārstāvjiem tika paziņots, ka lēmums par viņu deportāciju uz Izraēlu ir atcelts.

Iepriekš lietā par mūziķu deportāciju uz Krieviju iejaucās Izraēlas Ārlietu ministrija un Izraēlas vēstniecība Taizemē, paužot bažas par grupas dalībnieku drošību gadījumā, ja viņus deportēs uz Krieviju.

Paši mūziķi paziņoja, ka situācija saistībā ar viņu iespējamo deportāciju uz Krieviju vēl nav atrisināta, un lūdza sekot līdzi jaunumiem viņu oficiālajos kanālos.

"Ynet" vēstīja, ka četriem "Bi-2" mūziķiem ir Izraēlas pilsonība, bet vēl diviem ir ASV un Austrālijas pases. Taču trīs grupas dalībnieki Taizemē ieceļoja ar Krievijas pasēm un tikai viens ar Izraēlas pasi. 

Saskaņā ar vietējiem likumiem mūziķi jādeportē uz valsti, kurā izdots dokuments, ar kuru viņi šķērsoja robežu. Tomēr pēc Izraēlas iestāžu iejaukšanās problēma tika atrisināta.

Pēc aizturēšanas 24. janvārī tiesa piemēroja "Bi-2" dalībniekiem nelielus naudas sodus par uzstāšanos bez darba vīzām, bet pēc tam viņi netika atbrīvoti, bet nosūtīti uz aizturēšanas centru, lai tos deportētu.

Krievijas opozīcijas politiķis Dmitrijs Gudkovs stāsta, ka Krievijas ģenerālkonsuls Taizemē Vladimirs Sosnovs personīgi cenšas panākt mūziķu deportēšanu uz Krieviju. Mūziķi ar viņu tikties atteikušies, liecina konsulāta sniegtā informācija.

Gudkovs piebilda, ka Krievijā mūziķi savas pretkara nostājas dēļ varētu tikt saukti pie kriminālatbildības.

"Bi-2" dalībnieki atzina, ka aizturēšanas iemesls bija "nepareizi organizatoru sagatavoti dokumenti", tomēr, viņuprāt, ne mazāk būtisku lomu nospēlēja ārējs spiediens, kura iemesls ir mūziķu uzskati un nostāja. "Bi-2" atklāti iestājas pret karu ar Ukrainu.

Grupas dalībnieki joprojām tiek turēti migrācijas centrā kopējā kamerā 80 cilvēkiem, piebilsts paziņojumā.

Taču "Bi-2" nebūt nav vienīgie Krievijas mākslinieki, kuriem savas politiskās nostājas dēļ ārvalstīs nācies saskarties ar tiesībsargiem vai pat aizliegumu iebraukt konkrētā valstī.

Tā, piemēram, nepatikšanās iepriekš bija nonācis arī Krievijas komiķis Maksims Galkins, kurš pašlaik dzīvo Izraēlā.

Viņam tika liegta iebraukšana Indonēzijas salā Bali, lai tur uzstātos iepriekš plānotā šovā. Lai arī Galkins iepriekš bija saņēmis darba vīzu, pārbaudot mākslinieka pasi, robežsargi viņam parādījuši vēstuli no Krievijas valdības, kurā Indonēzija lūgta viņu neielaist valstī.

Un arī Galkina iepriekš plānotās uzstāšanās Taizemē tika atceltas. 

Tāpat, saskaņā ar ziņapmaiņas vietnē "Telegram" pieejamo informāciju, vēl Galkinam iepriekš Apvienotajos Arābu Emirātos uzlikts 100 000 dirhamu (25 tūkstošu eiro) naudas sods par uzstāšanos Dubaijā, kuras laikā viņš pauda atbalstu Ukrainai.

Apvienotajos Arābu Emirātos aizliegts iebraukt vēl vienam krievu māksliniekam – reperim Ališeram Morgenšternam. Viņš paudis nosodījumu Kremļa agresijai Ukrainā, Krieviju ir pametis un dzimtajā zemē iekļauts ārvalstu aģentu sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti