Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Leģendu naktī izzina Preiļu pils parku

Sadalītas diasporas gada balvas

Svinīgi pasniegtas diasporas Gada balvas; Anglijas daba sarūpē svinētājiem pārsteigumu

Apvienotajā Karalistē svinīgi pasniegtas diasporas Gada balvas piecās kategorijās – ieguldījums diasporas darbībā vai labdarībā, kultūrā, izglītībā, uzņēmējdarbībā un sportā. „Bērzes strazdu” organizētā Gada balva tiek pasniegta jau otro gadu. Ar balvas pasniegšanu viss gāja gludi, taču Anglijas daba bija parūpējusies par pamatīgu pārsteigumu.  

Uzvalkos un vakarkleitās saposušies, tautieši pulcējās "Daugavas vanagu" fonda lauku īpašumā "Straumēnos", lai godātu šī gada izcilākos diasporas darbiniekus. Tika godināti ne tikai uzvarētāji, bet visi nominētie.

"Un tas brīdis, kad tie cilvēki tiek apbalvoti, un viņi paņem to balvu rokās, un tas pārsteigums, un tās emocijas, ko viņi saņem, tad tu saproti - tas ir tas, kāpēc es to daru. Cilvēkiem tomēr tas ir kaut kas ļoti, ļoti svarīgs," saka pasākuma organizatore Vera Antipova. 

Tā kā vispirms notika tautas balsojums, tad līderos izvirzījās tikai tie, kuru darbība ir labi zināma tautiešu vidū. 

"Mēs nākošgad plānojam nometni uzrīkot tieši Skotijas latviešiem, latviešu bērniem, jauniešiem. Tā ideja nāca no mūsu pašu bērniem, jo man arī ir tīnis, un es zinu, ka viņi neko īpašu nedara, kā tikai sēž pie datora," stāsta balvas ieguvēja nominācijā “Izglītība” Astra Plēpe-Bunga.

"Latvieši UK gatavo" ir vairāk kā 4000 biedru, viņi visi gatavo! Grupā sarunas notiek latviski. Paēduši cilvēki ir laimīgi cilvēki!" tā balvas ieguvēja nominācijā “Ieguldījums diasporas darbībā” Jana Raševica.

Galējo uzvarētāju noskaidroja žūrijas balsojums, taču tas nebija zināms līdz pat aploksnes atvēršanai.

"Mēs ieradāmies šeit, vēl joprojām balsis nebija ierakstītas, un pat organizatoriem netika atklāts balsojums," atklāj balsu skaitītāja Anna Ozoliņa (“Go Accounting and Business” ltd.)

Šoreiz Anglijas daba bija parūpējusies par īpašu pārsteigumu, un daļai kungu vakaru nācās pavadīt slapjās biksēs.

"Nenormāli lija lietus visas šīs divas dienas, un mums no apmeklētājiem kādas četras mašīnas bija noslīkušas tajā peļķē. Un viens tas brīdis pašā sākumā, kad mēs skatāmies – galdiņi ir brīvi, mums kādi 50 cilvēki trūkst. Un tad tas dīvainais moments – pag, pag, tur kaut kas nav kārtībā! Un tad Didzis, viens no mūsu atbalstītājiem, bija atbraucis ar savu lielo džipu, viņš pat nevarēja izbraukt no mājas ārā to plūdu dēļ, un tad viņš aizbrauca un izvilka ārā. Un vēl arī fermeris brauca ar traktoru vilkt mašīnas ārā no tās lielās peļķes," stāsta pasākuma organizators Toms Zeltiņš.

"Atbrauca pēc tam ugunsdzēsēji, un es ugunsdzēsējus vedu ar savu mašīnu līdz tai mašīnai, lai viņi varētu piekabināt, un es viņus izvilku ārā," turpina balvas autors Didzis Liepa.

Citiem tā nepaveicās, un nācās pašiem kāpt ledainajā ūdenī, kaut temperatūra bija pie nulles. 

"Mēs iestrēgām lielā ūdens plūsmā, un nācās 300 metrus stumt mašīnu ārā no ūdens. - Cik tālu ūdens bija? - Mašīnā līdz durvīm, nāca ūdens iekšā pa durvīm," sarunā atceras apsardzes darbinieks Armands Andersons.

Vakars noslēdzās ar Igo koncertu, sastājās pat pamatīga rinda, lai kopā nofotografētos un iegūtu disku ar autogrāfu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti