Panorāma

Ogrē atkal plūdu draudi

Panorāma

Atjaunots Jaunatnes teātris!

Sicīlija kļuvusi par imigrantu pagaidu bāzi

SPECIĀLI NO SICĪLIJAS: Sala kļuvusi par imigrantu pagaidu bāzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Arvien augošā nelegālo imigrantu plūsma kļuvusi par visas Eiropas Savienības aktualitāti. Taču, kamēr dalībvalstis strīdas par atbildības dalīšanu savā starpā, Itālijas dienvidu salās izvietotie imigrantu uzņemšanas centri un humānās palīdzības sniegšanas punkti kļūst arvien pārslogotāki. 

Nelegāla migrācija kļuva par īstu izaicinājumu Itālijai. Līdz decembrim 165 000 bēgļu iekļuva valstī un lielākā daļa palīka Sicīlijā.

Šī gada 1.novembrī operācija „Mare nostrum” noslēdzās. To nomainīja programma „Tritons” – tā pati patrulēšana, bet četrkārt mazākiem spēkiem, Eiropas Savienība samazināja līdzfinansējumu operācijai.

Sicīlija ir kļuvusi par imigrantu pagaidu bāzi. Šeit viņi iziet sanitāro kontroli, vismaz kaut kādu dokumentu pārbaudi. Vispasaules cilvēktiesību sargājošās organizācijas „Amnesty international”  pārstāve Liliāna Maniskalko saka – Eiropas Savienībai ir jāuzņem šie cilvēki, tikai un vienīgi Itālija nevar par viņiem atbildēt.

„„Amnesty international” lūdz, lai pārējās valstis ļautu imigrantiem atstāt Itāliju un doties labākas dzīves meklējumos  uz citām valstīm . Uzskatām, ka Eiropas Savienībai ir jāuzņemas par to atbildība,” saka Liliāna Maniskalko.

Brāļiem Dario un Gregorio Kollika, Palermo restorāna līdzīpašniekiem nav nekas pret imigrantiem. Brāļi uzskata, ka tos ir jāglābj un jāuzņem. Bet, kā jau darījumu cilvēki, viņi māk skaitīt naudu un redz, cik dārgi šāda viesmīlība izmaksā Itālijai.

„Mēs maksājam 35 eiro dienā par vienu imigrantu. Mēnesī no budžeta aiziet ne mazāk kā miljons. Tā nav tikai Itālijas problēma. Tā ir Eiropas savienības kopīga problēma. Nedrīkst nepievērst uzmanību tam, kas notiek jūrā. Tas nav iespējams,” pārliecināts  Gregorijs Kollika.

„Mēs redzam atšķirības attieksmei pret imigrantiem Itālijā un, piemēram, Vācijā vai Francijā. Cilvēki atbrauc uz Itāliju, bet tālāk Eiropas Savienībā viņiem ir grūti nokļūt. Vācija un Francija nevēlas viņus pieņemt,” spriež restorāna līdzīpašnieks.

Sicīlijas administratīvā centra, Palermo mēra vasaras rezidence atrodas vēsturiskā ēkā – Nišiemas villā. Tā ir gan mērija, gan muzejs.

Palermo mērs Leoluka Orlando, dzimtenē slavens ar savu cīņu ar mafiju, sarakstījis vairākas grāmatas par „Cosa nostra”, teic – vismaz pilsētas vadība ir iztīrīta. Pašreiz  nelegālā migrācija  noziedzniekiem ir kā zelta ādere. No pieciem līdz desmit tūkstošiem eiro maksā vieta laivā no Āfrikas līdz apsolītajai zemei – Itālijai.

„Mums ir jāciena no Āzijas, Āfrikas, visām pasaules malām atbraukušu cilvēku tiesības. Tā mēs spēsim uzvarēt mafijas bosus,” spriež Leoluka Orlando.

Palermo mērijas integrācijas departamenta pārstāvis Ādams Daravša uzskata, ka imigrantus var un ir nepieciešams integrēt sabiedrībā.

„Imigrācija – tā nav problēma. Tas ir resurss. Jautājums ir tikai, kā jūs to izmantojat, kā integrējat cilvēkus sabiedrībā. Šis ir kopīgs jautājums visām valstīm,” uzsver Ādams Daravša.

 Bet, izskatās, pat Palermo jau ir noguruši izmantot šo resursu. Ādams Daravša tāpat uzskata – Itālijas spēki nav neizmērojami.

„Viņi vēlas braukt citur – uz Zviedriju, Vāciju, Latviju. Jokoju. Neuztraucaties. Problēma ir tāda, ka mēs nevaram turēt šos cilvēkus Sicīlijā. Viņus tāpat nevar atgriezt no citām valstīm atpakaļ uz Itāliju. Tas nav labākais veids, kā risināt situāciju. Ir jābūt citam ceļam,” uzskata Ādams Daravša.

Cits ceļš – tā ir biļete uz jebkuru citus Eiropas Savienības valsti. Arī Latviju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti