Sniega vētras Eiropā rada grūtības un apdraud iedzīvotājus

Daudzviet Eiropā sniega vētras rada grūtības uz ceļiem un apdraud iedzīvotājus. Šveicē pagājušajā naktī vairāki cilvēki cietuši pēc tam, kad lavīnas nogruvumā aprakta viesnīca. Citviet kalnos tiek meklēti pazuduši slēpotāji.

Sniega vētras, kuru vēji ir tik stipri, ka gāž nost no kājām, izbojāti ceļošanas plāni lidostu paralīzes dēļ un tumsā faktiski necaurredzami ceļi, kuru rezultātā grāvji pilni ar automašīnām. Šī ziema pēdējās dienās izrādījusies īpaši sūra pat tādās valstīs kā Norvēģija, kuras iedzīvotājiem bargi laikapstākļi nav svešums. Austrijā sniegā pilnībā ieputināti vairāki ciemati, uz kuriem nācies nogādāt pirmās nepieciešamības preces, pārtiku un medikamentus ar armijas helikopteriem.

"Mēs nezinām, kā pašlaik izskatās no augšas, jo panorāmas kamera ir aizsnigusi, taču rēķinām, ka divu dienu laikā nosnigusi vēl divu metru bieza sniega kārta, kopā sasniedzot četrus metrus," atzina Insbrukas meteorologs Tomass Šrolls.

Kalnainajos reģionos teju visā Eiropā iedzīvotājus apdraud lavīnas. Eksperti īpaši izceļ, ka briesmas no tām var sagaidīt ne tikai vētru laikā, bet jo īpaši uzreiz pēc tam, kad laiks noskaidrojas. Kā par to atgādināja lavīna Šveicē aizvadītajā naktī, kur zem sniega aprakta viesnīca – visvairāk apdraudēti ir slēpotāji augstu kalnos.

“Mums nav ziņu par bezvēsts pazudušiem. Ar viesnīcas darbiniekiem un viesiem viss ir kārtībā. Tomēr nevar pilnībā izslēgt, ka apkārtnē nav bijuši kādi citi tūristi. Tāpēc pašlaik meklēšanas darbi turpinās," teica Šveices glābšanas dienesta pārstāvis Antons Zonderēgers.

Eiropā kopumā bojāgājušo skaits negadījumos, kas saistīti ar laikapstākļiem, pēdējo dienu laikā sasniedzis vismaz 17. Pilsētās Austrijā un Vācijas dienvidos veikali nespēj tikt galā ar pieprasījumu pēc automašīnu riepu sniega ķēdēm, ceļu kaisāmajiem materiāliem. Pilnībā izpirktas ir pat vienkāršākās sniega lāpstas.

Lāpstas gan bija atradušās Austrijas dzelzceļa mašīnistiem, kuri valsts centrālajā daļā esošā dabas parkā steidza glābt kalnu kazu. Dzīvnieku bija apracis viņu vadītā vilciena sniega šķūris, un mašīnisti bija to pamanījuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti