Sadaļas Sadaļas

Slovēnija gatavojas masīvam bēgļu pieplūdumam

Ungārijai pilnībā noslēdzot robežu ar Serbiju, Slovēnija gatavojas masīvam bēgļu pieplūdumam, paziņoja Iekšlietu ministrija. 

Ļubļana baidās, ka Budapeštas lēmums noslēgt robežu un bargāk vērsties pret robežpārkāpējiem liks bēgļiem mainīt maršrutu un šķērsot Horvātiju un Slovēniju ceļā uz Austriju un Vāciju.

Slovēnijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka pēkšņa liela bēgļu pieplūduma gadījumā Slovēnija varētu nodrošināt pajumti vairākiem tūkstošiem un iespējas tiek ik dienu palielinātas.

Ministrijas pārstāvis aicināja pašvaldības un iedzīvotājus izrādīt solidaritāti un uzņemt bēgļus liela pieplūduma gadījumā. Iepriekš Slovēnija paziņoja, ka ir gatava uzņemt 861 bēgli, kā to paredz Eiropas Komisijas  ierosinātās obligātās kvotas.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Jau vēstīts, ka milzīga patvēruma meklētāju pieplūduma dēļ Vācija uz vairākiem mēnešiem apturējusi Šengenas līguma darbību un atjaunojusi robežkontroli. Berlīnes piemēram drīz vien sekoja Austrija, Čehija un Slovākija un arī Polija. 

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers 9.septembrī nāca klajā ar paziņojumu, ka eiropiešiem ir jāuzņemas atbildība par bēgļiem, kas ieradušies no kara un nelaimju plosītām zemēm, jo patvēruma meklēšana ir cilvēka pamattiesības. Viņš arī oficiāli rosina dalībvalstīm uzņemt 160 000 patvēruma meklētāju, to skaitā ir iepriekš plānotie 40 000 cilvēki, kurus bija plānots uzņemt brīvprātīgā kārtā. ES dalībvalstu iekšlietu ministri vienojās par šo cilvēku uzņemšanu, taču ne par obligāto kvotu sistēmu.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt