Ungārijā pret Orbāna valdību notiekošo protestu ietekmē top jauna partija

Budapeštā šonedēļ ir notikusi kārtējā protesta akcija pret korupciju un valdošajiem politiķiem. To rīkoja viens no bijušajiem valdošās partijas "Fidesz" sabiedrotajiem Pēters Maģars. 

Ungārijā top jauna partija un turpinās protesti pret Orbāna valdību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Maģars ir arī plaši pazīstamās Viktora Orbāna valdības tieslietu ministres Judītes Vargas vīrs. Šobrīd viņš no sievas ir šķīries. Ir arī pametis amatus valsts uzņēmumos un vēlas dibināt jaunu politisku partiju, kas cīnīšoties ar korupciju pašreiz valdošajā režīmā.

"Vairums ungāru ir zaudējuši uzticību mūsu valstij pēc 30 politiskās elites valdīšanas gadiem. Mēs radīsim spēku, kuram varēs pievienoties visi ungāri ar labiem nodomiem, kas vēlas strādāt dzimtenes labā," sacīja Pēters Maģars – opozicionārs un bijušās tieslietu ministres Judītes Vargas vīrs.

Maģars arī otrdien publicējis audio ierakstu, kurā viņa bijusī sieva Varga acīmredzami apsūdz Orbāna sabiedrotos korupcijas skandālā. 

Politiķis apgalvo, ka pērn ierakstītais divu minūšu garais materiāls pierāda, ka Orbāna biroja vadītājs Antals Rogāns viltojis dokumentus, kas saistīti ar plašu 2021. gadā valstī atklātu korupcijas skandālu, vēstīja tīmekļa medijs "Politico".

Tikmēr Ungārijas valdības pārstāvis Zoltāns Kovāčs noraidīja Maģāra apgalvojumus un apsūdzēja bijušo "Fidesz" amatpersonu savas bijušās sievas aizskaršanā.

Arī Varga, kura februārī paziņoja, ka pārtrauc politisko karjeru, otrdien sociālajos tīklos pavēstīja, ka ir šokēta par Maģara publicēto ierakstu, un apsūdzēja viņu ne tikai šantāžā, bet arī vardarbībā ģimenē. 

Maģara bijusī sieva un kādreizējā Ungārijas tieslietu ministre deputātes mandātu nolika šogad, neilgi pēc tam, kad par demisiju paziņoja valsts prezidente Katalina Novāka. Varga arī pavēstīja, ka izstājusies no cīņas par vietu šogad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Iemesls abu amatpersonu lēmumam bija sabiedrībā pieaugošais nemiers saistībā ar prezidentes pērn pieņemto lēmumu apžēlot bijušo valsts bērnu nama direktora vietnieku – vīrieti, kuram 2018. gadā tika piespriests vairāk nekā trīs gadu ilgs cietumsods par to, ka viņš palīdzējis slēpt bērnunama direktora teju 12 gadu garumā pastrādātos seksuālos noziegumus pret bērniem. 

Orbāns pēc prezidentes demisijas un bijušās ministres lēmuma pamest politiku izpelnījās plašu kritiku. Premjers ne tikai aicināts uzņemties atbildību par notikušo, bet viņam arī pārmesta "slēpšanās aiz sieviešu brunčiem".

Vēl šī gada sākumā Orbānam skarbus vārdus veltīja arī ietekmīgais "Fidesz" iekšējās struktūras pārstāvis Pēters Maģars: "Es ne mirkli ilgāk nevēlos būt daļa no sistēmas, kurā īstie vainīgie slēpjas aiz sieviešu svārkiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti