Bēgļu plūsmas dēļ Ungārija slēdz robežu ar Serbiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ungārija pirmdien, 14.septembrī, pilnībā slēgusi 175 kilometrus garo robežu ar Serbiju, liedzot iekļūt valstī tūkstošiem patvēruma meklētāju, kas sapulcējušies pie robežas.

Ungārijā otrdien, 15.septembrī, stāsies spēkā jauns likums, kura mērķis ir ierobežot nekontrolējamas patvēruma meklētāju plūsmas. Tas ļauj ikvienu, kurš ir nelikumīgi šķērsojis robežu, deportēt vai pat piespriest cietumsodu.

“Jauni likumi, kas stāsies spēkā rīt, pastiprinās Ungārijas robežu aizsardzību. Nelegāla robežas šķērsošana turpmāk būs nevis pārkāpums, bet gan kriminālnoziegums, par ko piemēro cietumsodu. Sodi par cilvēku tirdzniecību būs smagi – kā to ir pelnījuši tie, kas attīsta biznesu uz citu cilvēku dzīvības un likteņa rēķina,” sacīja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Jau vēstīts, ka milzīga patvēruma meklētāju pieplūduma dēļ Vācija uz vairākiem mēnešiem apturējusi Šengenas līguma darbību un atjaunojusi robežkontroli. Berlīnes piemēram drīz vien sekoja Austrija, Čehija un Slovākija, un arī Polija. 

Žans Klods Junkers 9.septembrī nāca klajā ar paziņojumu, ka eiropiešiem ir jāuzņemas atbildība par bēgļiem, kas ieradušies no kara un nelaimju plosītām zemēm, jo patvēruma meklēšana ir cilvēka pamattiesības. Viņš arī oficiāli rosina dalībvalstīm uzņemt 160 000 patvēruma meklētāju, to skaitā ir iepriekš plānotie 40 000 cilvēki, kurus bija plānots uzņemt brīvprātīgā kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti