Ungārijas opozīcijas uzlecošā zvaigzne Pēters Maģars kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Bijušais Ungārijas valdošās partijas "Fidesz" sabiedrotais un opozīcijas uzlecošā zvaigzne Pēters Maģars, kurš vēlas mest izaicinājumu Ungārijas premjerministram Viktoram Orbānam, ir nolēmis kandidēt jūnijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Saskaņā ar opozicionāra veikto ierakstu sociālajos tīklos un Ungārijas vēlēšanu komisijas paziņojumu, Maģaru dalībai EP vēlēšanās deleģējusi partija "Cieņa un brīvība".

Kā norādīja ziņu aģentūra "Bloomberg", piedaloties EP vēlēšanas, 43 gadus vecais Maģars mēģinās aizēnot konkurentus no citiem opozīcijas spēkiem, lai kļūtu par Orbāna de facto sāncensi.

Bijušais Ungārijas valdošās partijas sabiedrotais ātri ieguva popularitāti pēc tam, kad februārī viņš Orbānam veltīja skarbus vārdus saistībā ar iespējamo korupciju un augstāko amatpersonu varas ļaunprātīgu izmantošanu.

Pagājušajā nedēļas nogalē Maģars pulcēja desmitiem tūkstošu cilvēku uz vienu no lielākajiem pret valdību vērstiem protestiem kopš Orbāna atgriešanās pie varas 2010. gadā.

Pēters Maģars ir bijušās tieslietu ministres Judītes Vargas vīrs.  Viņa savu deputātes mandātu nolika šogad – neilgi pēc tam, kad par demisiju paziņoja valsts prezidente Katalina Novāka. Varga arī pavēstīja, ka izstājusies no cīņas par vietu šogad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Iemesls abu amatpersonu lēmumam bija sabiedrībā pieaugošais nemiers saistībā ar prezidentes pērn pieņemto lēmumu apžēlot bijušo valsts bērnunama direktora vietnieku – vīrieti, kuram 2018. gadā tika piespriests vairāk nekā trīs gadu ilgs cietumsods par to, ka viņš palīdzējis slēpt bērnunama direktora teju 12 gadu garumā pastrādātos seksuālos noziegumus pret bērniem. 

Taču Maģara bijusī sieva savu reiz laulāto draugu apsūdzējusi ne tikai šantāžā, bet arī vardarbībā ģimenē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti