Rohindžu bēgļi vajāšanu atceres dienā pieprasa taisnīgumu

Tūkstošiem rohindžu bēgļu sestdien, 25.augustā, pirmajā gadadienā, kopš Mjanmā sākusies izrēķināšanās ar šo musulmaņu minoritāti, devušies protestos, pieprasot “taisnīgumu”, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Protestētāji atgādina par nežēlīgajām slepkavībām un izvarošanām, kuru dēļ pagājušā gada augustā bēgļu gaitās devās 700 tūkstoši rohindžu.

“Mēs esam rohindži, mēs gribam taisnīgumu,” protestētāji skandēja bēgļu nometnē Bangladešā. Tur arī novietots milzīgs plakāts ar uzrakstu: “Nekad vairs: rohindži genocīda atceres diena, 25.augusts, 2018.”

Nometnes dažādās vietās sievietes un bērni devās gājienā, kura priekšgalā bija plakāts “365 raudāšanas dienas. Tagad esmu dusmīgs”.

KONTEKSTS

Pērn Dienvidaustrumāzijas valstī Mjanmā saasinājās konflikts starp Mjanmas budistiem un vietējo islāmticīgo minoritāti rohindžām, kas nereti tiek dēvēta par vienu no apspiestākajām minoritātēm pasaulē. Konflikts, lai arī jau desmitgadēm ilgs, tobrīd norisinājās vēl nebijušā mērogā, radot bažas par apspiestās minoritātes radikalizēšanos. Simtiem tūkstošiem rohindžu tolaik pameta Mjanmu un devās uz kaimiņvalsti - islāmticīgo - Bangladešu.

Vēlāk Mjanmā, Rahīnas štatā, tika iekārtota infrastruktūra uz Bangladešu aizbēgušajiem bēgļiem, tomēr stāv tukšas, jo cilvēki baidās atgriezties valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti