Rinkēvičs: Rietumu militārā rūpniecība vēl netiek galā ar nepieciešamo pasūtījumu apjomu

Rietumu militārā rūpniecība šobrīd netiek galā ar to pasūtījumu apjomu, kas ir nepieciešams, tādēļ tai būs jāsaņemas un jāsāk ražot vairāk. To intervijā Latvijas Radio Minhenē notiekošās Drošības konferences laikā uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Arvien vairāk valstu saprot, ka ir jāpalielina aizsardzības izdevumi, tomēr vēl nav pienācis brīdis, kad visas NATO valstis būtu nolēmušas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta. Ministrs arī uzsvēra, ka nepieciešams runāt ar vairākām ANO dalībvalstīm, lai pārliecinātu tās atbalstīt speciālā tribunāla izveidi Krievijas tiesāšanai.

Rinkēvičs par atbalstu Ukrainai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

„Protams, ka mums nav jāpieņem kā pašsaprotamu, ko mēs bieži Latvijā jo īpaši domājam – visa pasaule ir Ukrainas pusē. Jo tālāk no Ukrainas, jo vājāks šis atbalsts ir, bet tas nenozīmē, ka nevar strādāt ar šīm valstīm. Nu 140 valstis ANO Ģenerālajā asamblejā līdz šim ir balsojušas, atbalstot Ukrainu. Mums tagad galvenais ir savākt pietiekami lielu balsu skaitu, lai ANO Ģenerālajā asamblejā, kad tas jautājums tiks skatīts, nobalsotu arī par speciālā tribunāla izveidi. Bez ANO Ģenerālās asamblejas divu trešdaļu balsīm tas nav iespējams. Un tur ir jāstrādā ar Āfriku un es redzu, ka potenciāls ir, bet uzreiz tas tā vienkārši nenotiek,” norādīja Rinkēvičs.

KONTEKSTS

Minhenes Drošības konference norisinās no 17. līdz 19. februārim. Konferencē paredzēts meklēt atbildes uz jautājumiem – kas bija pamatā Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā un kāpēc daudzas valstis vilcinās atbalstīt Ukrainu un nosodīt Krieviju? Tāpat tiek apspriests, kā saukt Krieviju pie atbildības par to, ko tā pastrādā Ukrainā, un arī tas, kādas sekas šis karš atstājis uz globālo ekonomiku.

Bavārijas galvaspilsētā notiekošajā konferencē šogad kopumā piedalās vairāk nekā 40 valstu un valdību vadītāji un 90 ministri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti