Reaģējot uz pedofilijas skandālu, pāvests ierosina 21 punkta reformu plānu

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks samitam Vatikānā iesniedzis 21 punkta reformu plānu centienos risināt problēmas, kurām plaša uzmanība pievērsta priesteru pedofilijas skandāla dēļ.

Atbilstoši priekšlikumiem ziņošanas procedūra, kuru var izmantot ļaunprātīgas izmantošanas upuri, padarīta vieglāka, turklāt baznīcas iekšējā izmeklēšanā varēs piesaistīt ekspertus, kas nav saistīti ar reliģiskām institūcijām.

Francisks aicinājis ļaunprātībās vainīgajiem priesteriem piespriest "proporcionālu sodu ", vienlaikus uzsverot, ka vainīgajiem būtu "vismaz jāpamet publiskās kalpošanas darbs". Viņš arī ierosinājis mainīt kanonisko likumu un pacelt laulājamo minimālo vecumu līdz 16 gadiem. Meitenēm tas šobrīd ir 14, bet zēniem - 16 gadi.

Sammits Vatikānā ir pirmā seksuālu noziegumu tēmai veltītā sanāksme baznīcas vēsturē. Arhibīskapi solījuši ņemt vērā pāvesta reformu plānu un panākt, ka baznīca vairs nekad neklusēs par šādiem noziegumiem.

"Pret upuriem, viņu ģimenēm un arī ziņotājiem par noziegumiem jāizturas ar cieņu un jāpiedāvā visa iespējamā palīdzība, kuru jāfinansē diacēzei, kurā apsūdzība izskanējusi. Ziņošanu par noziegumu nedrīkst kavēt ar slepenību un konfidencialitātes politiku. Nedrīkst diskriminēt ziņotājus vai aktīvi vērsties pret viņiem," teicis Čikāgas arhibīskaps Blēzs Džozefs Kupiks.

Tomēr, neraugoties uz šo un līdzīgiem paziņojumiem no Vatikāna daļa seksuālo noziegumu upuru pēc tikšanās ar arhibīskapiem turpina kritizēt baznīcu, uzsverot, ka joprojām trūkst konkrētības un jau atkal netiek panākts tas, ka visu seksuālos noziegumos apsūdzēto personu lietas tiktu rūpīgi izmeklētas un par vainīgiem atzītie – sodīti.

Apsūdzības par seksuāla rakstura noziegumiem mērāmas tūkstošos un īpaši daudz izskanēja pēc divtūkstošā gada Savienotajās Valstīs un Īrijā. Tām sekoja daudzas citas valstis, kurās katoļu baznīca apsūdzēta par gadu desmitiem ilgu šo noziegumu noklusēšanas politiku un apsūdzēto priesteru piesegšanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti