Putins paraksta likumu, kas ļauj atzīt žurnālistus par «ārvalstu aģentiem»

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis pretrunīgi vērtētā likuma grozījumus par ārvalstu aģentiem. Opozīcijas pārstāvji un cilvēktiesību aizstāvji uzskata, ka to var izmantot, lai ierobežotu vārda brīvību un žurnālistu darbu.

Krievijā jau 2012. gadā tika pieņemts likums, kas deva tiesības varas iestādēm atzīt mediju organizācijas un nevalstiskās organizācijas par ārvalstu aģentiem un izvirzīt tām papildu prasības. Tagad šīs normas tiek attiecinātas arī uz fiziskām personām.

Tā dēvētajiem "ārvalstu aģentiem", kas saņem finansējumu no ārvalstīm, jāreģistrējas Tieslietu ministrijā, jāmarķē savas publikācijas un jāiesniedz detalizēta dokumentācija. Par šo noteikumu neievērošanu ir paredzēti naudassodi.

Bažas par likumu paudušas vairākas ietekmīgas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas, tai skaitā  “Amnesty International” un “Reportieri bez robežām”. Šāda Krievijas rīcība esot nākamais solis brīvu un neatkarīgu mediju ierobežošanai un spēcīgs instruments opozīcijas balsu apklusināšanai.

Tikmēr Kremlis to nodēvējis par atbildi nedraudzīgai rietumvalstu rīcībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti