«Pussy Riot» iestāsies par ieslodzīto tiesībām

Skandalozās Krievijas grupas „Pussy Riot" dalībnieces ir nolēmušas pievērsties ieslodzīto tiesību aizsardzībai. Par to grupas dalībnieces Nadežda Tolokoņņikova un Marija Aļohina paziņoja Briselē, kur viņas uzaicināja Eiropas Parlamenta Zaļo grupa. Abas sievietes uzsver, ka labi pazīst cietumu, jo ir tikko no tā iznākušas.

Pēdējo reizi par skandalozo Krievijas grupu „Pussy Riot" pasaule dzirdēja Soču olimpiādes laikā, kad grupas dalībnieces sarīkoja akciju ar nosaukumu „Putins tev iemācīs mīlēt dzimteni”.

Akcijas dalībnieki tika gandrīz uzreiz aizturēti, tomēr vēlāk atbrīvoti. Un arī tagad grupas dalībnieces Marija Aļohina un Nedežda Tolokoņņikova Eiropas medijiem saka, ka negrasās apstāties.

„Jā, mēs turpinām. Mēs nekādā ziņā neesam mainījušās, mūsu uzskati un mērķi joprojām ir ambiciozi. Tieši pretēji, pavadot divus gadus cietumā, mēs esam tikai vēlreiz pārliecinājušās savos uzskatos. Pašreiz mēs nodarbojamies ar projektu, kas attīstīs cilvēktiesības Krievijā un it sevišķi ieslodzīto tiesības. Mēs veidojam projektu ar nosaukumu „Tiesību zona". Mēs zinām, kas ir cietums, kur ir tā vājie punkti, un vēlamies uzlabot apstākļus Krievijas cietumos, lai tie līdzinātos Eiropas cietumiem. Mēs daudz kontaktējamies ar eiropiešu tiesību aizstāvjiem, lai pārņemtu viņu pieredzi,” saka Tolokoņņikova.

Viņa un Aļohina apmeklēja Briseli pēc Eiropas Parlamenta Zaļo/Eiropas Brīvās alianses grupas ielūguma. Ironiski, tā ir tā pati grupa, kurā darbojas deputāte Tatjana Ždanoka.

„Pussy Riot" dalībnieces bija galvenās viešņas Zaļo rīkotajā seminārā Eiropas Parlamenta telpās par cilvēktiesību situāciju Krievijā. Vēlāk Aļohina aicināja Eiropu nestāvēt malā, vērojot notiekošo Ukrainā. „Mēs uzskatām, ka Eiropai būtu jāreaģē, ja Krievija veiks provokācijas Ukrainas teritorijā. Tagad, pēc revolūcijas, Eiropai ir stingri jāreaģē un jānosoda šādas provokācijas. It sevišķi provokācijas, kas pašreiz notiek Ukrainas dienvidos un kas, visticamāk, notiks gaidāmo prezidenta vēlēšanu laikā,” norāda Aļohina.

Savukārt otra „Pussy Riot" dalībniece Tolokoņņikova atbalstīja Eiropas un ASV sankcijas pret Krievijas amatpersonām. „Šie cilvēki zog no Krievijas budžeta naudu, ko būtu bijis iespējams veltīt izglītībai un veselības aprūpei. Viņi rīkojas pretēji Krievijas interesēm. Tādēļ sankcijas pret viņiem pirmām kārtām ļaus pasargāt Krievijas iedzīvotājus. Šīs sankcijas ir Krievijas interesēs,” atzīmē Tolokoņņikova.

„Pussy Riot" viesošanās Briselē piesaistīja lielu žurnālistu interesi. Vaicātas, kas mudina viņas rīkot jaunas akcijas pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņam pietuvinātajiem, Tolokoņņikova un Aļohina atbildēja, ka tā esot vēlme dzīvot labākā valstī. „Laikam mūs mudina rīkoties tieši tas pats, kas mudina visus tiesību aizstāvjus un aktīvus cilvēkus Krievijā, proti brīvības un patiesības alkas. Tās ir liberālās un humānās vērtības, kas ļāvušas Eiropai kļūt par attīstītu valstu grupu, kur pastāv vārda brīvība,” norāda Aļohina.

„Mums liekas, ka Krievijai vēl ir izredzes. Tādēļ mēs turpinām darbu,” uzsver Tolokoņņikova.

Grupas „Pussy Riot" dalībnieces 2012. gadā pēc akcijas Maskavas katedrālē tika apcietinātas un notiesātas par huligānismu, kas motivēts ar reliģisko naidu. Šī tiesas prāva izsauca lielu kritiku Rietumos. Aizvadītā gada beigās Tolokoņņikova un Aļohina tika izlaistas no cietuma pirms termiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt