Protestētāji Honkongā aicināti veidot «Honkongas ceļu»

Iedvesmojoties no Baltijas ceļa notikumiem, protestētāji Honkongā piektdien,23.augustā, Baltijas ceļa 30.gadadienā, tiek aicināti veidot „Honkongas ceļu”. Plānots, ka cilvēki sastāsies gar trim galvenajām Honkongas dzelzceļa līnijām, lai parādītu starptautiskajai sabiedrībai savu vienotību un apņemšanos cīņā par demokrātiju.

Šobrīd gan vēl nav zināms, cik lielu atsaucību šī ideja gūs.  

Protestētāji Honkongā aicināti veidot «Honkongas ceļu»Rihards Plūme

  Šodien aprit 30 gadi, kopš aptuveni divi miljoni cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās, savienojot Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939.gada 23.augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un cits citu stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi - Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

  Šis notikums iedvesmojis cilvēkus Honkongā, kas jau vairāk nekā divus mēnešus protestē pret demokrātijas ierobežošanas centieniem. Kādā no Honkongas sociālajiem tīkliem izskanēja aicinājums šovakar rīkot Baltijas ceļam līdzīgu akciju.

  Protestētāji plkst.19 pēc vietējā laika un plkst.14 pēc Latvijas laika aicināti sadoties rokās, sastājoties gar trim galvenajām Honkongas dzelzceļa līnijām, lai parādītu starptautiskajai sabiedrībai savu vienotību un apņemšanos cīņā par demokrātiju.

  Akcijas iniciatori cer, ka tādējādi tiks piesaistīta starptautisko mediju uzmanība un izpildīta galvenā prasība - vispārēju vēlēšanu tiesību piešķiršana. Šobrīd gan vēl nav zināms, cik daudz cilvēku varētu piedalīties akcijā.

  Akcija ieplānota kā daļa no protestiem, kuros atkārtoti tiek uzsvērtas vairākas aktīvistu prasības.To vidū ir Honkongas pašpārvaldes vadītājas atkāpšanās pieprasīšana un Lielbritānijas pārvaldes laikā nostiprināto demokrātisko brīvību saglabāšana.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti