Polijas valdošā partija vēlas atcelt tiesnešu imunitāti un atļaut parlamentāriešu arestus

Pirms 13. oktobī gaidāmajā, Polijas parlamenta vēlēšanām valdošā partija „Likums un taisnīgums” publicējusi savu vēlēšanu programmu. Tā paredz atcelt imunitāti tiesnešiem un prokuroriem, atļaut veikt parlamentārieša aizturēšanu, ja to pieprasījis ģenerālprokurors, kā arī izveidot jaunu regulējumu žurnālista profesijai.

Parlamenta vēlēšanas Polijā notiks 13. oktobrī, un sabiedriskās domas aptaujas uzvaru tajā paredz valdošajai partijai „Likums un taisnīgums”. Partija šonedēļ nākusi klajā ar vēlēšanu programmu, kuras nosaukums ir „Polijas modelis labklājīgai valstij”.

Programma paredz, ka partija lūgtu parlamentam atcelt imunitāti tiesnešiem un prokuroriem.

Polijas valdošā partija vēlas atcel tiesnešu imunitāti un atļaut parlamentāriešu arestusRihards Plūme

  Tāpat paredzēts atļaut veikt parlamentārieša aizturēšanu, ja to pieprasījis ģenerālprokurors, kas Polijas gadījumā ir tieslietu ministrs. Pašlaik parlamenta deputāts nevar tikt arestēts, ja vien tas netiek atbalstīts parlamentā.

  Programmā arī paredzēta jauna regulējuma izveide žurnālista profesijai. Partija skaidrojusi, ka jaunais likums rūpētos par žurnālistu ētiskajiem un profesionālajiem standartiem, nekādā veidā neierobežojot žurnālista profesijas atklātības principu.

  „Likums un taisnīgums”, kas ir pie varas kopš 2015. gada, ieviesusi vairākas tiesu reformas, kas izpelnījās spēcīgu kritiku no tiesnešu puses un noveda Poliju līdz konfrontācijai ar Eiropas Komisiju.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti