Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cilvēku tirdzniecība – joprojām aktuāla problēma

Pie Rietumāfrikas laupītāji uzbrukuši Latvijas tankkuģim

Pie Rietumāfrikas laupītāji uzbrukuši Latvijas tankkuģim

Netālu no Gvinejas galvaspilsētas Konakri 16. septembrī uzbrukts Latvijas tankkuģim "Ance", portālam LSM.lv apstiprināja kuģa pārvaldītājs - "Latvian Shipping company" (LSC).

ĪSUMĀ:

  • Apzagts Latvijas tankkuģis, bet uzbrukumā neviens nav cietis.
  • Kompānija izvērtēs, vai nepieciešams uzlabot drošības sistēmu.

Uzņēmuma pārstāve Elīna Korba portālam LSM.lv pastāstīja, ka 16. septembra rītā četri bruņoti laupītāji nokļuva uz "Ances" klāja. Noziedznieki lika apkalpes locekļiem pamest savus pienākumus un ieslēdza viņus vienā no kajītēm.

Laupīšanas laikā noziedznieki atsavinājuši apkalpes locekļu personīgās mantas, naudu, kā arī citas uz kuģa esošas vērtības. Korba norādīja, ka kopējais zādzības apjoms nav būtisks. Par notikumu nekavējoties tika informēta krasta apsardze un visas tiesībaizsardzības sargājošās un apdrošināšanas iestādes. 

Incidenta brīdī uz kuģa "Ance"atradās 21 apkalpes loceklis, tostarp 18 Latvijas valstspiederīgie, divi Gruzijas valstspiederīgie un viens Lietuvas valstspiederīgais. Neviens no viņiem uzbrukumā nav cietis. Atgadījuma laikā nav cietis arī kuģis. 

Laupīšana notikusi brīdī, kad tankkuģis krastā gaidījis atļauju iebraukšanai ostā.

"Visa apkalpe, kas strādā uz kuģiem, iziet pamatīgas apmācības [par to, kā rīkoties šādos gadījumos]. Kad viņi visi būs beiguši darbu uz kuģa, mēs no viņiem noskaidrosim vairāk par šo incidentu. Ja mēs secināsim, ka ir jāuzlabo mūsu sistēma, mēs to darīsim," komentēja LSC valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Tankkuģis "Ance" pēdējos mēnešos uzturējās Rietumāfrikas ūdeņos. Arī 19. septembra rītā kuģis atradās netālu no Konakri. Kuģis ceļo zem Māršalu salu karoga.

LSC apmāca un komplektē starptautiskajām kuģošanas konvencijām atbilstošas kuģu apkalpes, kā arī piedāvā pilnu kuģu tehnisko menedžmentu. Kompānijas mātesuzņēmums ir Nīderlandē reģistrētā "Vitol Netherlands B.V.".

Kompānijas kuģi reģionā piedzīvojuši uzbrukumus arī iepriekš, bet tie bijuši nelieli - parasti uzbrucējs bijis viens. Nav bijis neviens nopietns pirātisma gadījums.

Ar naftu bagātās Rietumāfrikas piekrastes pašlaik ir viena no bīstamākajām kuģošanas vietām. Pēdējos gados tieši šajā reģionā uzbrukumu skaits pieaug. Pērn Rietumāfrikā konstatēti vairāk nekā simt pirātisma gadījumu. Galvenokārt uzbrukumi skāruši tankkuģus, tomēr aplaupīti arī komerciālie un zvejnieku kuģi. Pirāti izmanto šajā reģionā valdošo politisko nestabilitāti un tiesībsargājošo iestāžu klātbūtnes trūkumu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt