Uz Irānas sagrābta kuģa Hormuzā atrodas Igaunijas iedzīvotājs

Igaunijas Ārlietu ministrija svētdien apstiprināja, ka uz kuģa, kuru Irānas gvarde sestdien sagrābusi Hormuza jūras šaurumā, atrodas Igaunijas iedzīvotājs.

"Mēs ar nožēlu apstiprinām, ka "MSC Aries"..  ar helikopteru ir ieņēmušas Irānas varasiestādes laikā, kad kuģis šorīt ap plkst. 02.43 pēc UTC (Universālais koordinētais laiks) šķērsoja Hormuza šaurumu," pavēstīja Itālijas un Šveices kuģniecības grupa MSC. "Uz kuģa ir 25 apkalpes locekļi, un mēs cieši sadarbojamies ar attiecīgajām iestādēm, lai nodrošinātu viņu labklājību un kuģa drošu atgriešanu."

Šo informāciju pirmdien apstiprinājis arī Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna:

"Esam saņēmuši apstiprinājumu, ka uz kuģa, kuru Hormuza šaurumā sagrāba Irānas Revolucionārā gvarde, atrodas Igaunijas iedzīvotājs."

"Mēs esam sazinājušies ar šīs personas ģimeni un kopā ar mūsu partneriem īstenojam iespējamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka Irānas iestādes atbrīvo kuģa apkalpi, arī Igaunijas iedzīvotāju, un viņi var atgriezties mājās," viņš piebilda.

Sestdienas rītā pie Hormuza, kas savieno globālajā tirdzniecībā svarīgo Persijas līci un Omānas līci, Irānas paramilitārās Revolucionārās gvardes desantnieki no helikoptera nolaidās uz konteineru kuģa, kas saistīts ar Izraēlu.

Irānas valsts ziņu aģentūra IRNA informēja, ka gvardes jūras spēku specvienība uzbruka kuģim "MSC Aries", kuram ir Portugāles karogs, bet kas tiek saistīts ar Londonā bāzēto uzņēmumu "Zodiac Maritime".

"Zodiac Maritime" ietilpst Izraēlas miljardiera Ejala Ofera kontrolētajā grupā "Zodiac Group". "Zodiac" nekomentēja notikušo. Ženēvā bāzētā kompānija "MSC" atzina, ka tās kuģis ir sagrābts un uz tā atrodas 25 apkalpes locekļi.

ASV Baltā nama Nacionālās drošības padomes preses dienestā informēja, ka kuģa apkalpē ir Indijas, Filipīnu, Pakistānas, Krievijas un Igaunijas valstspiederīgie. ASV aicināja Irānu atbrīvot apkalpi un kuģi.

Pieaugot saspīlējumam Tuvajos Austrumos, arī Irānas atbalstītie Jemenas šiītu hutiešu nemiernieki vairākkārt ir uzbrukuši  kuģiem, kuri, pēc viņu apgalvotā, ir saistīti ar Izraēlu.

Kuģis tika sagrābts laikā, kad Izraēla pastiprināti gatavojās Irānas uzbrukumam – Teherānas atbildei uz Telavivas uzbrukumu Irānas konsulāta kompleksam Damaskā, kurā bojā gāja 8 cilvēki.

Islāma revolucionāro gvardu korpuss paziņoja, ka uzbrukums sākts, lai "atriebtos par cionistu režīma atkārtotiem noziegumiem, tostarp uzbrukumu Irānas konsulāta kompleksam Damaskā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti