Pakistānā notiek četrpusējas Afganistānas miera sarunas

Pakistānas galvaspilsētā Islāmabadā norisinās sarunas par to, kā panākt mieru starp Afganistānas valdību un kaujinieku grupējumu "Taleban". Plānu kaļ četri sarunas partneri - pati Afganistāna, ASV, Ķīna un Pakistāna. Šādi centieni apsēdināt pie galda karojošās puses bijuši jau iepriekš, taču tas norit lēni un grūti.

"Sarunām ir jānotiek pēc iespējas drīz, taču līdz tam ir jāatrod veids, kā vislabāk to izdarīt," paudis Pakistānas premjerministra padomnieks Sartadžs Azizs, piebilstot, ka miera procesa panākumi būs atkarīgi no tā, vai izdosies tajā iesaistīt vairākumu no "Taleban" sastāvā esošajiem dažādajiem grupējumiem.

Miera sarunu pirmā kārta notika jau jūlijā Pakistānā, taču to nācās apturēt, jo "Taleban" paziņoja par tā dibinātāja mullas Mohammada Omāra nāvi. Četri sarunas partneri - pati Afganistāna, ASV, Ķīna un Pakistāna - tagad vienojas par vislabāko tālāko sarunu ceļa karti.

"Talabean" ir uzstādījuši virkni prasību, tajā skaitā, lai tiktu izņemti no ANO melnā saraksta un atbrīvotu ieslodzītos.

Afganistānas valdība cer, ka vismaz ar daļu grupējuma pārstāvju izdosies sākt sarunas tuvākā pusgada laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti