Pagājušajā mācību gadā «Erasmus» programmā iesaistījies rekordliels studentu skaits

Pagājušajā mācību gadā gandrīz 270 000 studentu ieguva Eiropas Savienībā iespēju studēt vai strādāt praksi studentu apmaiņas programmā "Erasmus". Pēc Eiropas Komisijas datiem - tas ir rekordliels studentu skaits, kas piedalījās apmaiņas programmā.

Kopējais mobilitātē nosūtīto studentu skaits Latvijā sarucis par diviem procentiem. Taču, neraugoties uz to, Latvija ir viena no valstīm, kur programmā piedalās visvairāk cilvēku no kopējā studējošo skaita. Tāpat pēc šī rādītāja izceļas Luksemburga, Lihtenšteina, Somija un Spānija. Arī Latvijā iebraucošo studentu skaits ir pieaugošs, norāda Izglītības attīstības aģentūras pārstāve Dārta Darbiņa.

"Tas ir pietiekami vienkārši, ir viegls process, kā pieteikties, neprasa neko ļoti daudz no studenta. Tā ir iespēja saņemt stipendiju un doties uz kādu no ārvalstu augstskolām, ko varbūt studentam par paša līdzekļiem nebūtu iespējas to izdarīt vai nebūtu iespējas doties uz pilnu laiku. Tas ir veids, kā pavadīt ilgāku periodu ārvalstīs, un Latvijas studenti ļoti labprāt to izmanto," stāsta Dārta Darbiņa.

No Latvijas visvairāk studentu brauc uz Vāciju, Spāniju un Lietuvu. Taču uz Latviju visvairāk brauc no Turcijas, Vācijas, Spānijas un kaimiņvalstīm. Vidējā "Erasmus" studenta portrets ir - sieviete, kura iegūst bakalaura grādu, dodas mobilitātē uz sešiem mēnešiem un ir 22 gadus veca.

Renāte Koroļkova ir par gadu jaunāka, bet citādi pilnībā atbilst datiem par tipisko "Erasmus studentu". Viņa pirms dažām nedēļām atgriezās no Polijas, kur studēja sociālās zinātnes. Šobrīd Renāte dzīvo pie vecākiem Daugavpilī, bet, sākoties studijām, atkal dosies uz Rīgu.

"Es noteikti kļuvu patstāvīgāka. Tagad man ir vieglāk iepazīties, es jūtos arī drošāka. Ārzemēs tagad es apmēram zinu, kas man būtu jādara, man nav tas lielais uztraukums, kā pirms tam, kad es tikai devos. Es sēdēju autobusā un tikai tad apjēdzu, ka es nevarēšu atbraukt mājās pusgadu," stāsta Renāte Koroļkova.

Eiropas Komisija secinājusi, ka kopējais studentu skaits, kas izvēlējās piedalīties apmaiņas programmā, pērn pieaudzis par 6%. Visvairāk Eiropas studenti brauc uz Spāniju, Vāciju un Franciju.

"Laikā, kad ir liels jauniešu bezdarbs, ir ļoti svarīgi, lai mēs sniegtu viņiem iespēju uzlabot savas perspektīvas iegūt darbu. Septembrī Komisija pirmo reizi publicēs pētījumu par "Erasmus" ietekmi uz jauniešu iespējām iekārtoties darbā. "Erasmus" ilgi bijusi atzīta par vienu no veiksmīgākajām Eiropas Savienības programmām," norāda Eiropas Komisāre Andrula Vasiliu.

Viņa cer, ka arī jaunā "Erasmus+" programma būs tikpat veiksmīga - tā sākusi darboties šī gada janvārī un apvieno līdzšinējās Eiropas Savienības programmas, aptverot visas izglītības jomas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti