Rīta Panorāma

“Dziesmu dziesma” audiogrāmata Knuta Skujenieka atdzejojumā

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski

Nerod risinājumu Kosovas Serbijas auto numurzīmju strīdā

Nerod risinājumu Kosovas un Serbijas strīdā par auto numurzīmēm

Eiropas Savienības (ES) diplomātiem nav izdevies rast risinājumu Serbijas un Kosovas strīdam par automašīnu numurzīmēm. Kosovas varas iestādes pieprasa visiem izmantot oficiālās zīmes, bet vietējie serbi protestējot pat pametuši darbu valsts iestādēs.

Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels Briselē uzņēma Serbijas un Kosovas līderus Aleksandru Vučiču un Albinu Kurti. Diplomāts piedāvāja Prištinai atturēties no numurzīmju likuma īstenošanas valsts ziemeļu daļā, bet Belgradai ieteica vairs neizdot jaunas zīmes kaimiņvalsts iedzīvotājiem. Serbijas prezidents tam piekritis, bet iebildis Kosovas premjers.

Borels pēc sarunām norādīja, ka informēs savienības dalībvalstis par abu pušu rīcību un necieņu pret starptautiskajām tiesībām. Tas būšot ļoti negatīvs politiskais signāls attiecībā uz Kosovu.

Pirmajā brīdī šķietami nenozīmīgais strīds iegūst citu jēgu, ja zina abu valstu vēsturi. Pārsvarā albāņu apdzīvotā Kosova kādreiz ietilpa Serbijas sastāvā un varēja pasludināt neatkarību tikai pēc bruņotas cīņas un NATO iejaukšanās. Tomēr valstī vēl joprojām dzīvo apmēram 90 000 serbu, kas nevēlas zaudēt saikni ar etnisko dzimteni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti