Panorāma

Uzņēmēji kritizē koalīcijas plānus par minimālās algas celšanu

Panorāma

Panorāma

Jaunā EK prezidente sāks darbu 1.novembrī

Nākamā EK vadītāja mēģinās uzticēt Austrumu un Centrāleiropas komisāriem svarīgas jomas

Par Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju apstiprinātā Vācijas politiķe Urzula fon der Leiena sola, ka mēģinās Austrumu un Centrāleiropas komisāriem uzticēt svarīgas atbildības jomas.

Urzula fon der Leiena būs pirmā sieviete Eiropas Komisijas vadītāja amatā. Eiropas Parlaments viņu apstiprināja ar 383 balsīm par, 327 - pret, bet 22 atturējās. Tik mazs balsu pārsvars, apstiprinot Eiropas Komisijas prezidentu, ir pirmo reizi.

Lai gan Eiroparlamenta trīs lielās politiskās grupas bija solījušās atbalstīt Urzulu for der Leienu – tomēr balsojums bija slēgts un  par viņu nobalsoja mazāk deputātu, nekā gaidīts. Ar visu to, ka viņu atbalstīt izšķīrās arī negaidīti sabiedrotie – Itālijas populisti “Piecu zvaigžņu kustība” un Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” deputāti.

“Tas bija pārsteigums arī mums daudziem. Tāda cīņa starp politiskajām grupām ir gandrīz iracionāla. Un, protams, tas atspoguļo arī aizvainojumu uz Eiropadomi, kas parlamentā valda ļoti spēcīgi, par to, ka Eiropadome ignorēja vadošā kandidāta sistēmu,” norādīja Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Sandra Kalniete (“Jaunā Vienotība”).

Tikai ar 9 balsu pārsvaru eiroparlamentārieši apstiprināja Vācijas politiķi, nu jau bijušo aizsardzības ministri, kā nākamo Eiropas Komisijas prezidenti. 

Bet, pirms ķerties pie darbiem, fon der Leiena pacietīgi pieņēma arī daudzo deputātu apsveikumus, kas vēlējās iemūžināt īpašo mirkli arī saviem sociālajiem tīkliem.

“Šīs noteikti bija divas visspraigākās nedēļas manā politiskajā dzīvē. Es tagad ķeršos pie savas darba programmas izveides un, protams, es gribu izveidot ļoti motivētu komandu mūsu kopējiem centieniem. Tāpēc atkal aicinu valstu līderus nominēt labākos kandidātus uz komisāru amatiem – un es gribu redzēt vienādu vīriešu un sieviešu skaitu ap galdu,” sacīja fon der Leiena.

Viņa pati darba sākšanu EK sauc par atgriešanos pie savām saknēm, jo viņas tēvs savulaik tur strādājis un viņas bērnība pagājusi Briselē.

“Pēc izglītības esmu ārste, esmu medicīnā strādājusi labu laiku. Es politikā ienācu salīdzinoši vēlu – man bija ap 40. Tā bija milzīga dāvana, un es ārkārtīgi daudz iemācījos šajos 13 gados kopā ar Angelu Merkeli, viņas valdībā. Bet es vienmēr esmu vēlējusies atgriezties pie savām saknēm, un esmu ļoti, ļoti laimīga te būt,” sacīja fon der Leiena.

Viņas vadītajai EK ar jaunajiem komisāriem darbs jāsāk 1. novembrī. Bet pirms tam Eiroparlaments komisārus vēl izvaicās un, kā ierasts, ne visi šīs noklausīšanās izturēs sekmīgi. 

Urzula fon der Leiena sola, ka mēģinās Austrumu un Centrāleiropas komisāriem uzticēt svarīgas atbildības jomas, lai kompensētu to, ka neviens no šī reģiona politiķiem nav ticis pie TOP amatiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti