Dienas notikumu apskats

Valdība šodien izskatīja aptuveni 350 priekšlikumus nodokļu reformas likumprojektiem

Dienas notikumu apskats

Veido jaunu politisko kustību startam Saeimas vēlēšanās

Musulmaņu līderi joprojām aicina boikotēt svētvietu Jeruzalemē

Musulmaņu līderi joprojām aicina boikotēt svētvietu Jeruzalemē

Musulmaņu līderi otrdien uzstāja, ka dievlūdzējiem ir jāturpina boikotēt Al Aksas mošeja Jeruzalemes vecpilsētā, kaut Izraēla atteikusies no pēdējiem drošības pasākumu soļiem, noņemot metāla detektorus. Saspīlējums ap mošejas kompleksu Tempļa kalnā, kas ir svētvieta arī ebrejiem, aizvadītajā nedēļā izraisīja sadursmes un vardarbību, kurā bojā gāja vairāki palestīnieši un izraēlieši.  

Kaut Izraēla otrdien agri no rīta paziņoja, ka pārtrauks izmantot metāla detektorus pie Al Aksas mošejas kompleksa Jeruzalemes vecpilsētā, musulmaņu līderi aicina turpināt boikotēt svētvietu.

Musulmaņu organizācija “Waqf”, kas ir atbildīga par mošejas darbību, paziņoja, ka boikots jāturpina, līdz organizācijas „tehniskā komiteja nebūs veikusi savu vērtējumu un nebūs atjaunota situācija, kāda tā bija līdz šā mēneša 14.datumam”.

Metāla detektorus pie mošejas Tempļa kalnā, kas ir svētvieta arī ebrejiem, uzstādīja pēc 14.jūlijā netālu notikušā palestīniešu uzbrukuma, kurā tika nogalināti divi Izraēlas policisti. Izraēlas varasiestāde paziņoja, ka metāla detektori nepieciešami, jo uzbrucēji apšaudē izmantotos ieročus bija paslēpuši mošejas kompleksā.

Pastiprinātie drošības mēri uzjundīja spriedzi un pagājušajā nedēļā arī sadursmes. Daudzi palestīnieši attiecās apmeklēt mošejas kompleksu, kamēr tur būs metāla detektori, un lūgšanas rīkoja uz ielas.

Sadursmēs Austrumjeruzalemē un Rietumkrastā dzīvību zaudēja četri palestīnieši, bet kāds palestīnietis nodūra trīs izraēliešus, paziņojot, ka to izdarīja, lai atriebtos par Izraēlas valdības drošības mēriem pie mošejas.

ANO sūtnis Tuvajos Austrumos Nikolajs Mladenovs vēl pirmdien brīdināja par „potenciālām katastrofālām” sekām arī ārpus reģiona, ja jautājumu neatrisinās līdz piektdienai, kad musulmaņiem ir lūgšanu diena.

Izraēla ir aizvākusi metāla detektorus un novērošanas kameras, tomēr arī ir norādījusi, ka to vietā tiks izmantotas "modernas tehnoloģijas un citi līdzekļi”.

Lēmums novākt detektorus pieņemts pēc Izraēlas premjera Benjamina Netanjahu un Jordānijas karaļa Abdullas II telefonsarunas pirmdienas naktī.

Jordānijas karalis pieprasīja detektorus novākt. Aptuveni tajā pašā laikā tika paziņots, ka dzimtenē atgriezies Izraēlas vēstniecības Jordānijā personāls. Situācijā bija kļuvusi saspīlētā pēc tam, kad svētdien vēstniecības ēkā apsargs nogalināja divus jordāniešus, viens no kuriem viņam uzbruka ar skrūvgriezi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti