Lietuvas premjere brīdina par komandantstundas ieviešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte brīdinājusi, ka var nākties ieviest vēl bargākus pārvietošanās ierobežojumus, ja iedzīvotāji attieksies vieglprātīgi pret epidemioloģisko situāciju valstī saistībā ar Covid-19 izplatību. Lietuvā kopš 16. decembra ir spēkā stingrāki vispārējās karantīnas noteikumi.

Lietuvā joprojām novērojama plaša koronavīrusa Covid-19 izplatība. Trešdien, 16. decembrī, ieviestie papildu ierobežojumi paredz, ka vismaz līdz 31. janvārim iedzīvotājiem bez vajadzības būs liegts atstāt mājokli, kā arī izbraukt no savas pašvaldības.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte nu paziņoja, ka testēšana neuzrāda reālo Covid-19 epidemioloģisko situāciju valstī un inficēto cilvēku skaits varētu būt lielāks. Viņasprāt, tuvākās dienas var būt izšķirošas valsts veselības aprūpes sistēmai, kas atrodoties uz sabrukuma robežas.

Valdības vadītāja brīdināja, ka valstī var nākties ieviest komandantstundu, ja nesamazināsies iedzīvotāju pārvietošanās un fiziskie kontakti. Komandantstunda nozīmētu, ka sabiedriskās vietās nedrīkstētu atrasties bez īpašas atļaujas un personu apliecinošiem dokumentiem.

Lai varētu ieviest komandantstundu, Seimam ir jāizsludina ārkārtējā situācija valstī.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti