Panorāma

Hokeja izlasi pirms čempionāta nevakcinēs

Panorāma

Pēdējā gaitā izvadīts princis Filips

Lietuva mīkstina Covid-19 ierobežojumus

Lietuvā pēc Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanas rūpīgi vērtēs to ievērošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lietuvas valdība nolēmusi pagarināt ārkārtējo stāvokli Covid-19 izplatības dēļ, taču vienlaikus samazinās līdzšinējos ierobežojumus, neraugoties uz to, ka kopš marta sākuma inficēšanās gadījumu skaits Lietuvā turpina pieaugt. Premjerministre gan  atzina, ka būs jāvērtē noteikumu ievērošanu, un, ja to nespēsim, būs jāmaina prasības.

Ārkārtējais stāvoklis Lietuvā būs spēkā vismaz līdz jūnijam, tomēr ielās un arī publiskajās telpās atgriezīsies lielāka dzīvība. Jau no nākamās nedēļas durvis vērs veikali tirdzniecības centros. Darbu atsāks kinoteātri un mākslas galerijas, kā arī atļauta publisku pasākumu organizēšana gan ārtelpās, gan iekštelpās ar apmeklētāju skaita ierobežojumiem.

“Pagājušajā nedēļā tika vakcinēti simts tūkstoši cilvēki. Šonedēļ šis process turpinās un mēs pieņemam šos lēmumus, raugoties uz situāciju slimnīcās,” skaidroja Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Nākamajā nedēļas nogalē viesus ārtelpās varēs uzņemt ēdināšanas iestādes, sēdinot ne vairāk kā divus cilvēkus pie viena galda un strādājot ne vēlāk kā līdz deviņiem vakarā. Bet vēl pēc nedēļas durvis vērs arī trenažieru zāles, kurām prasīts nodrošināt vismaz 20 kvadrātmetru plašu telpu uz vienu cilvēku un ne vairāk kā piecus cilvēkus grupu nodarbībās.

Vienlaikus Lietuvas valdība plāno 3. maijā piešķirt privilēģijas cilvēkiem, kuri ir vai nu vakcinēti, vai arī vīrusu pārslimojuši. Tiem varētu tikt ļauts, piemēram, pulcēties lielākās grupās. Šajā datumā arī skolas solos atgriezīsies skolēni, un būs dubultots konsultāciju skaits klātienē vecāko klašu skolēniem, kuriem jākārto eksāmeni. Vienlaikus amatpersonas norāda, ka atvieglojumi var tikt arī atcelti:

“Jau pavisam drīz redzēsim, kā mums sanāks ar šo noteikumu ievērošanu, ja to nespēsim, vai nu mainīsim prasības, vai meklēsim citus risinājumus,” pauda Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Ierobežojumi tiek mīkstināti, lai gan inficēšanās gadījumu skaits turpinājis pieaugt kopš marta sākuma un pārsniedzis tūkstoti dienā. Augstākajā punktā decembrī tika pārsniegti trīs tūkstoši. Divu nedēļu saslimšanas rādītājs uz simt tūkstošiem iedzīvotāju Lietuvā ir  aptuveni 450 jeb aptuveni par simts vairāk nekā Latvijā. Vienlaikus Lietuva vakcinējusi aptuveni divreiz vairāk cilvēku nekā Latvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti