Lielbritānijā notiesā cilvēktirdzniecības grupējumu no Kauguriem

Latvijā un Lielbritānijā bāzētā noziedzīgā grupējuma dalībniekiem Lielbritānijā par cilvēktirdzniecību, kuras rezultātā cietuši 28 cilvēki, piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz laiku no viena līdz 6 gadiem.

Grupējums meklēja viegli pakļaujamus cilvēkus, piedāvājot viņiem darbu Lielbritānijā. Kad cilvēki nonāca Derbijā, viņus izmitināja nepiemērotos apstākļos, un pēc tam sūtīja strādāt. Saskaņā ar apsūdzību, lielākoties tas bija palīgstrādnieku darbs, paziņoja britu prokuratūra.

Noziedznieki upuriem atņēma pases un dokumentus, atvēra uz viņu vārdiem kontus bankās, bet banku kartes paturēja sev. Kad upuri saņēma naudu par darbu, noziedznieki noņēma šo naudu no viņu kontiem un tērēja savām vajadzībām. 

Lielbritānijas un Latvijas policijas kopīgi izmeklēja šo lietu un rezultātā aizturēja   bandas locekļus. Četri no viņiem aizturēti Latvijā un nodoti britu likumsargiem.  

Kopumā šajā lietā notiesāti 11 cilvēki, viņiem piespriesta brīvības atņemšana uz laiku no viena līdz 6 gadiem.  

Tiesa sākās septembrī pēc tam, kad 15 upuri snieguši liecības, deviņi no grupējuma pārstāvjiem savu vainu atzina.  

Rus.LSM.lv vēstīja, ka grupējumu vadīja 54 gadus vecais Ainārs Pelcis, kurš kopā ar astoņiem līdzzinātājiem organizēja upuru pārcelšanos uz Lielbritāniju.

Savukārt desmit Latvijas iedzīvotāji, kurus likumsargi izglābuši no šī grupējuma, nolēmuši palikt  Lielbritānijā un turpināt darbu tajā pašā rūpnīcā, kur strādāja līdz šim.  

4 komentāri
Marite Tera
Nu sitáda muldésana gan man nepatík,dzívoju Angl. 13 gadus,bet -16 gradu lielu salu neesmu ne jutusi,ne redzéjusi,zinu tikai to,ja termometra stabins pakápjas augsták par -7tiniem grádiem,tad angliem tá jau ir bezmaz vai katastrofa,bet komentaros jau var rakstít visadas mulkíbas un var izteikties pilnígie analfabeti,ka reizém pat paliek kauns,ka Tu vispar esi latvietis!
aleksandrs rožnovs
Pag pag.....kur tur tads sals..?
Normunds Dzirkalis
Skotijā var būt tāds aukstums, bet Anglijā pēdējos 12 gados -16 nav bijis. Bilde tiešām ir Latvijas. Anglijā tāda tipa mājas vispār nav. Sen jau būtu nojaukta. šīferi lieto Latvijā, nevis Anglijā.
Kaspars Vanags
Māja un vide, protams, izskatās ļoti "latviska", bet arī anglijā var būt tāds sals
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti