Panorāma

LTV Bahmutā: spoku pilsēta Krievijas apšaudēs

Panorāma

Panorāma

Kijivā pseidoreferendumus uztver kā kārtējo izrādi

Krievijas sarīkotos pseidoreferendumus Kijivā uztver kā kārtējo izrādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā pseidoreferendumus, ko Krievija sarīkoja okupētajos Ukrainas austrumu un dienvidu reģionos, uzskata par kārtējo propagandas iestudējumu un tiem lielu vērību nepievērš.

Otrdien beidzās pseidoreferendumi par okupēto Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu teritoriju pievienošanu Krievijai. To rīkotāji ziņo, ka par teritoriju pievienošanu agresorvalstij balsojuši gandrīz 100% balsotāju.

Okupantu ieceltās Luhanskas un Hersonas apgabalu administrācijas jau trešdien vērsušās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu šīs teritorijas uzņemt Krievijas sastāvā. Tikmēr Doneckas apgabala okupētās daļas administrācijas vadītājs devies uz Maskavu, lai pabeigtu iestāšanās Krievijā juridiskās procedūras.

Gaidāms, ka Putins jau tuvākajās dienās paziņos par okupēto teritoriju anektēšanu.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Ukrainas apgabalu daļās nosodījusi gan Kijiva, gan Rietumi, kas tos negrasās atzīt par leģitīmiem.

"Mēs redzam šos viltus referendumus teritorijās, kuras Krievija vēlas aprīt. Mēs zinām, ka mobilizācija Krievijā šīs jaunās noziedzīgās aneksijas priekšvakarā netika izsludināta nejauši. Mērķis ir acīmredzams – okupanti vēlas iesaukt armijā šo teritoriju iedzīvotājus. Vai nu tevi nogalina, vai tu nogalini – Krievija grib piespiest simtiem tūkstošus ukraiņu okupētajās zemēs izdarīt šādu izvēli," brīdina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā, kur jau ilgāku laiku ir atgriezusies dzīvība un satiksme ir tikpat intensīva kā pirms Krievijas iebrukuma, Krievijas organizētos pseidorefrendumus uzskata vienkārši par propagandu.

"Es domāju, ka tā vienkārši ir krievu spēle un laika novilcināšana pirms pašu sakāves. Tā es domāju.

Visi ukraiņi lielākoties ir noskaņoti tikai un vienīgi uzvarai un gaida tikai un vienīgi uzvaru, lai kāda cena arī būtu jāmaksā. Un paldies, ka arī jūs esat ar mums! Mums palīdz visas valstis, visi kaimiņi, liels paldies par to," sacīja Kijivas iedzīvotāja Ņina.

"Mani vecāki tagad atrodas Hersonā, un es ļoti labi saprotu, ka tas viss nav taisnība. Paši hersonieši ir safotografējuši bildes, kur redzams, ka vieni un tie paši cilvēki balso dažādos rajonos. Visiem ir skaidrs, ka tas viss ir iestudēts. Viņi ir lieliski aktieri," secina Dmitrijs.

Ukrainas valdība norādījusi, ka pseidoreferendumi neko nemaina Ukrainas mērķos atbrīvot visas Krievijas okupētās teritorijas.

Pēdējo dienu laikā Ukraina ir pastiprinājusi uzbrukuma operācijas valsts ziemeļaustrumos. Smagas kaujas turpinās arī Hersonas apgabalā, kur Krievijas spēki ir iestrēguši Dņepras labajā krastā. Tā ziņo britu izlūkdienesti.

Priekšējo līniju pozīcijas tiek regulāri apšaudītas, gan Krievijai, gan Ukrainai cenšoties virzīties uz priekšu. Krievija turpina izdarīt spiedienu Bahmutas reģionā, lai arī saskaras ar sīvu pretestību ziemeļu un dienvidu flangā.

Pagājušajā naktī iebrucēju karaspēks raidījis raķetes uz Harkivu. Tur nodarīti bojājumi dzelzceļa depo un rūpniecības kompleksam. Bojātas elektrolīnijas, atstājot lielāko daļu pilsētas bez elektrības. Vienlaikus tiek ziņots, ka Novoselovka Doneckas apgabalā tagad atrodas Ukrainas Bruņoto spēku kontrolē, bet vēl tiek gaidīts oficiāls apstiprinājums.

KONTEKSTS:

Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien sākās pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilga piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās nedz atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nebija šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks "atbalstīta" pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti