Krievijā sāk bloķēt «Telegram»

Krievijā no pirmdienas, 16.aprīļa, sāk bloķēt ziņu apmaiņas lietotni “Telegram”. Tas darīts pēc tiesas lēmuma, jo lietotnes izstrādātāji atteicās Krievijas Federālajam Drošības dienestam nodot lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.

Ārpus Krievijas dzīvojošais “Telegram” radītājs Pāvels Durovs uzskata, ka šī rīcība ir antikonstitucionāla, un pavēstīja, ka darīs visu, lai apietu blokādi. Atšķirībā no saziņas mobilajā tīklā, “Telegram” sniedza iespēju iedzīvotājiem sazināties ar automātiski šifrētām ziņām, nebaidoties, ka viņu privātās sarunas varētu tikt noklausītas, bet sarakste – izlasīta.

Krievijas tiesa argumentēja, ka tas ļauj lietotni izmantot ļaunprātīgiem mērķiem, piemēram, lai plānotu teroraktus.

“Telegram” ir populāra ne tikai Krievijā – kopumā to lieto vairāk nekā 200 miljoni cilvēku visā pasaulē.  

Krievijas komunikācijas nozari uzraugošā institūcija “Roskomnadzor” prasību tiesā par lietotnes bloķēšanu iesniedza 6.aprīlī, nākamajā dienā pēc tam, kad beidzās termiņš, kurš “Telegram” bija atvēlēts, lai saskaņā ar citu tiesas lēmumu nodotu Krievijas Federālajam drošības dienestam (FDD) atslēgas ziņojumu atšifrēšanai.

Atslēgas tiek izmantotas saziņas vietnē, lai šifrētu ziņojumus. Pēc “Telegram” pārstāvju teiktā, atslēgu kodus nav iespējams nodot drošībniekiem, jo tie visu laiku mainās un atrodas dažādās jurisdikcijās. Tikmēr FDD un “Roskomnadzor” uzstāj, ka saziņas vietni izmantojot teroristi un cilvēku privātās sarakstes lasīšana ļaus apkarot noziedzību.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti