Krievijā nolaupīts un piespiedu kārtā armijā iesaukts Ņemcova līdzgaitnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievijā šajās dienās turpinās dažādi uzbrukumi politiskajiem opozicionāriem un  citādi domājošajiem. Nopietnākais starpgadījums –  nolaupīts un piespiedu kārtā armijā iesaukts viens no opozīcijas aktīvistiem, nogalinātā Borisa Ņemcova līdzgaitnieks Mihails Koņevs. Kur īsti atrodas Koņevs, joprojām nezina nedz viņa tuvinieki, nedz partijas biedri.

Mihails Koņevs bijis Borisa Ņemcova palīgs un Ņemcova partijas “RPR-PARNAS” jauniešu nodaļas aktīvists. Viņš aktīvi iestājas par Ņemcova slepkavības izmeklēšanu un bijis aktīvs opozīcijas akciju organizētājs.

Šonedēļ politiķis kopā ar advokātu ieradās kara komisariātā. Lai gan Koņevam ir pamatojums, kāpēc viņš nevar dienēt armijā, jaunietim atnāca pavēste. Komisariāta komisija nolēma, ka aktīvistam tomēr ir jādienē un nozīmēja laiku, kad jāierodas iesaukšanas punktā.

“Viņš izgāja pa durvīm, un pēkšņi viņam uzbruka trīs policisti civilās drēbēs, iestūma nemarķētā auto un aizveda. Beigās vakarā mēs uzzinājām, ka viņu aizveda uz armijas daļas. Tas ir vienkārši prettiesiski,” stāsta “RPR-PARNAS” priekšsēdētājs Mihails Kasjanovs.

Kaut gan formāli kara komisariāts par Koņeva atrašanos vietu klusē, televīzijas kanāls “Ren-TV” jau izplata bildes, kur aktīvists redzams armijas formas tērpā. Partijas pārstāvji sociālajos tīklos apgalvo, ka Koņevs esot atradis iespēju piezvanīt līgavai un pastāstīt, ka esot pieskaitīts pie nesen izveidotā spēka – Nacionālās gvardes. Šī informācija gan vēl nav apstiprināta.

Koņeva iesaukšanu apstrīdēja tiesā, un teorētiski līdz tiesas lēmumam viņu nedrīkst iesaukt. Notikušais tiek saistīts ar parlamenta vēlēšanu tuvošanos.

“Manuprāt, tas norāda uz to, ka vara atrodas histērijā -  tā jūt augošo protesta kustību un mēģina ar mušu sitamo apturēt atsevišķus aktīvistus, lai nobiedētu pārējos. Iesiet protestēt? Arī dienēsiet. Bija skaidrs, ka vara kaut ko darīs, bet viņi kā allaž rīkojas ar lāča grāciju un ignorējot pašu likumus.

Savā ziņā tas ir paradokss, ka Krievijas armija tiek uztverta kā sods par politisko darbību. Vara pati atzīst, ka dienēt armijā ir kaut kas apkaunojošs,” komentē politologs Dmitrijs Oreškins.

“Tas mums nepārsteidz. Tagad pret visiem mūsu aktīvistiem, ieskaitot mani personīgi, vara pieļauj likuma un konstitūcijas pārākumus. Pēdējo četru mēnešu laikā pret mani ir paveikti seši kriminālnoziegumi. Reģionos mūsu aktīvistiem piemet bukletus ar nacistu simboliku, ved uz tiesu un notiesā. Tad šie cilvēki nevar vairs piedalīties vēlēšanās,” saka Kasjanovs.

Mihaila Koņeva piespiedu iesaukšana armijā nav vienīgais uzbraukums citādi domājošajiem, kas pēdējo dienu laikā noticis Maskavā. Piemēram, pie ieejas opozicionāra Alekseja Navaļnija vadītajā pretkorupcijas fondā viņam pašam uzbruka nezināmi cilvēki un esot aplējuši viņu ar kaut kādu ķīmisku šķidrumu. Politiķis šo notikumu nekomentē, tomēr notikušo aprakstījis sociālajā tīklā “Facebook”:

“Piegāju pie biroja durvīm un atkal – divi čali. Viens iemeta man sēja kādu ķīmisku šķidrumu. Labi, ka acīs netrāpīja. Un metās skriet. Es tradicionāli jau mēģināju viņus noķert. Drēbes sabojātas. Tas viss beigsies ar skābes ieliešanu sejā ar policijas un specdienestu atbalstu.”

Tāpat šonedēļ uzbrukts cilvēktiesību centram “Memorial”. “Nacionāļi” aplēja ar zaļganu šķidrumu un apmētāja ar olām gan jauniešus, kuri piedalījās organizācijas rīkotājā vēsturiskajā konkursā, gan tā vadītāju, rakstnieci Ļudmilu Uļicku. Uzbrucēji skolēnus dēvēja par fašistiem un nacionālnodēvējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti