Krievija ANO Drošības padomē negūst atbalstu rietumvalstu nosodīšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ANO Drošības padome nav atbalstījusi Krievijas sagatavoto rezolūcijas projektu, kurā tika nosodīts rietumvalstu militārais trieciens Sīrijai.

Par to nobalsoja tikai trīs Drošības padomes locekļi – to vidū Ķīna un Bolīvija. Astoņas valstis balsoja pret, bet četras atturējās.

Rezolūcijas projektā bija nosodīta ASV, Francijas un Lielbritānijas "agresija" pret Sīriju un pieprasīta to atturēšanās no turpmākiem triecieniem.

Krievijas vēstnieks ANO Vasīlijs Ņebenzja centās pārliecināt ANO Drošības padomes dalībniekus, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas īstenotās operācijas Sīrijā ir nosodāmas, taču neguva vairākuma atbalstu.

Par to, kā situācija attīstīsies turpmāk, patlaban ir daudz jautājumu. Rietumu politiķi norāda, ka tagad viss atkarīgs no Sīrijas prezidenta Bašara al Asada un viņa vēlmes atturēties no turpmākas ķīmisko ieroču lietošanas.

ASV vēstniece ANO Nikija Heilija Drošības padomes ārkārtas sanāksmē arī norādīja, ka ASV, ja būs nepieciešams, uzbrukumus atkārtos.

Ārkārtas sanāksmi šodien sasauca arī NATO. Alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pēc sanāksmes pavēstīja, ka visas NATO dalībvalstis ir atbalstījušas militārās operācijas Sīrijā.

"Nebija citas praktiskas iespējas, kā izmantot spēku," sacīja NATO ģenerālsekretārs, mudinot Sīrijas režīma atbalstītājus, īpaši Krieviju, pildīt solījumu un panākt, ka Sīrija iesaistās ANO miera sarunās.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis, Francija un Lielbritānija agrā sestdienas, 14.aprīļa, rītā veikušas uzlidojumus vairākām ar ķīmiskajiem ieročiem saistītām vietām - zinātniskās izpētes centram ķīmisko ieroču ražošanai, kā arī ieroču glabātavām un komandpostenim.

Gaisa triecieni ir atbilde ķīmiskajam uzbrukumam, kas 6.aprīlī notika Sīrijas pilsētā Dumā un nogalināja 40 cilvēkus. Tas tiek uzskatīts par ķīmisko uzbrukumu, jo, pēc Pasaules Veselības organizācijas paziņotā, vairāk nekā 500 cilvēkiem konstatēti simptomi, kādi raksturīgi pēc saindēšanās ar ķīmiskām vielām.

ASV, Francijas un Lielbritānijas mērķis ir atturēt Sīriju no ķīmisko ieroču izmantošanas.

Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem, kā arī izsaka nožēlu, ka Krievija izmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi.

Krievija jau paziņojusi, ka uzbrukums nepaliks bez atbildes. Tā aizstāv savu sabiedroto Sīriju, norādot, ka runāt par ķīmisko uzbrukumu Dumā nav pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti