Rīta Panorāma

NORA un VIKTORS. ZELTA DUETAM 50 muzikāla vīzija izrādē

Rīta Panorāma

Intervija ar Birutu Tilgali un Gunti Kareli

Krievijā aiztur ietekmīgu reliģiskas sektas līderi

Krievijā aiztur ietekmīgu reliģiskas sektas līderi

Krievijā aizturēts ietekmīgas reliģiskas sektas līderis Visarions un divi viņa līdzgaitnieki. Viņš sevi uzdeva par Jēzus Kristus reinkarnāciju, un viņam ir vairāki tūkstoši sekotāju.
 
Operācija notika Visariona dibinātajā ciematā “Saules pilsēta”, un tajā bija iesaistīti Federālā drošības dienesta un citu spēka struktūru darbinieki. Izplatītajā videoierakstā redzams, kā maskās tērpti īpašo uzdevumu vienības kaujinieki iesēdina helikopterā 59 gadus veco Visarionu un vēl divus vīriešus.

Izmeklētāji apgalvo, ka pašpasludinātais mesija un viņa līdzgaitnieki izkrāpj no sekotājiem līdzekļus un pakļauj tos emocionālai vardarbībai. Visarionam tikšot izvirzītas apsūdzības par nelikumīgas reliģiskas organizācijas dibināšanu un par smaga kaitējuma nodarīšanu divām personām.

Sektas līderis ir bijušais milicis, kurš 1989. gadā pēc darba zaudēšanas esot piedzīvojis atklāsmi. Viņa dibinātās sektas dalībniekiem sadzīvē jāievēro no pareizticības un citiem ideoloģiskiem strāvojumiem aizgūtu priekšrakstu kopums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti