Kipras līderiem neizdodas panākt progresu centienos atdzīvināt ANO sarunas

Kipras grieķu un turku daļu līderiem piektdien neizdevās panākt progresu centienos atdzīvināt ANO atbalstītās miera sarunas, kas izjuka pirms vairāk nekā diviem gadiem, tomēr līderi piekrita vēl šogad tikties ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu.

"Abi līderi nolēma paziņot par savu gatavību sarīkot trīspusēju tikšanos ar ģenerālsekretāru pēc ANO Ģenerālās asamblejas [septembrī], lai plānotu ceļu uz priekšu," teikts ANO paziņojumā.

Kipras Republikas prezidents Niks Anastasiads un Kipras turku līderis Mustafa Akindži piektdien ANO kompleksā buferzonā, kas sadala galvaspilsētu Nikosiju, tikās neformālās sarunās. Tās ilga trīs stundas.

Abiem līderiem bija "atklāta un konstruktīva domu apmaiņa", teikts ANO paziņojumā, bet viņi nav spējuši panākt progresu centienos atdzīvināt sarunas par to, lai izbeigtu četrarpus desmitgades ilgušo salas sašķeltību.

Jaunos centienus atdzīvināt miera sarunas, kas izjuka Šveicē 2017.gada jūlijā, aizēnojusi spriedzes saasināšanās ap naftas un gāzes ieguves izpēti Kipras austrumu piekrastē.

Abi līderi piekrituši, ka turpinās iesaistīties centienos, ko izsākusi ANO sūtne Džeina Hola-Lūta, kas "sekmētu strukturētas un uz rezultātu orientētas sarunas, lai neatliekami novestu pie noregulējuma", teikts ANO paziņojumā.

Paziņojumā maz kas liecina par progresu kopš līderu iepriekšējās neformālās tikšanās februārī, un domstarpības par piekrastes enerģijas resursiem tajā nav pieminētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti