Kijivas mērs Kļičko: Krievijai vajag Ukrainu bez ukraiņiem. Tas nenotiks

Vakar Kijivā, klātesot Saeimas priekšsēdētājam Edvardam Smiltēnam un virknei citām Latvijas amatpersonām, Kijivas lietošanai svinīgi tika nodoti desmit "Rīgas satiksmes" autobusi, ko pašvaldība ziedojusi Ukrainai, un vēl arī 50 tonnas iedzīvotāju saziedotās humanitārās palīdzības. Krievijai vajag Ukrainu bez ukraiņiem, bet tas nenotiks tāpēc, ka ukraiņi un viņu atbalstītāji ir vienoti, pasākumā norādīja Kijivas mērs Vitālijs Kļičko.

 

Kijivai sirsnīgā atmosfērā nodoti Latvijas dāvātie autobusi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Vakar autobusu pieņemšanā, kas notika Kijivas domes pagalmā, piedalījās pilsētas mērs Vitālijs Kļičko, atmosfēra bija ļoti sirsnīga. Kijivas mērs ļoti draudzīgi sasveicinājās ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu, kurš ar autobusiem Kijivā ieradies jau otro reizi – pirmie 11autobusi Ukrainā tika nogādāti pērnā gada pavasarī, un Kļičko vairākkārtīgi uzsvēra, cik ļoti ukraiņi un Kijivas iedzīvotāji novērtē šo atbalstu viņiem grūtā brīdī un ka nekad to neaizmirsīs.

Ukraiņiem šobrīd ir ļoti nepieciešams partneru atbalsts visos iespējamos veidos – gan militārajā ziņā ar ieročiem, gan arī humānajā, tas dod spēku cīnīties pretī un pārvarēt šos grūtos brīžus laikā, kad Krievija uzbrūk Ukrainai, slepkavo un iznīcina tās tautu. Rīgas dāvātie autobusi būs nozīmīgs atbalsts iedzīvotājiem, lai nodrošinātu pilsētas eksistenci šajos kara apstākļos. 

"Tas, ko Krievija šobrīd dara, tā nav speciālā operācija, tas nav karš, tas ir genocīds, tas ir terorisms. Viņi vēlas saldēt cilvēkus ziemas laikā, viņi vēlas cilvēkus atstāt bez siltuma, elektrības, ūdens un sabiedriskā transporta.

Viņiem vajag Ukrainu bez ukraiņiem. Tas nenotiks. Tas nenotiks, tāpēc, ka mēs esam kopā, tāpēc, ka mums ir labs partneru atbalsts, un mēs to ļoti novērtējam," uzsvēra Vitālijs Kļičko.

"Mums ir vajadzīga jūsu palīdzība un jūsu atbalsts, un mēs nekad to neaizmirsīsim. Visi šie autobusi nodrošinās pakalpojumus mūsu iedzīvotājiem. Daļu no autobusiem mēs iedosim Dņipro, jo Krievija tur iznīcinājusi 150 autobusus. Mēs palīdzam viens otram, un Ukraina turas kopā. Turēšanās kopā ir atslēga mieram un brīvībai Ukrainā, un mēs uzvarēsim šo karu," uzsvēra Kijivas mērs.

Kā norādīja Smiltēns, Latvija turpinās atbalstīt ukraiņus visos iespējamos veidos un, ja nepieciešams, brauks uz Kijivu ar jaunām un jaunām palīdzības kravām. Šajā tikšanās reizē arī Smiltēns pasniedza Kļičko dāvanas no Latvijas iedzīvotājiem – kāda gados vecāka kunga sarūpēto ģeneratoru un viņa dzīvesbiedres adītās zeķes, un šī dāvana tika ļoti sirsnīgi uzņemta. Kļičko kabinetā te, Kijivas domē, joprojām glabājas arī naudas burciņa ar kāda Latvijas bērna ziedotajiem uzkrājumiem, kas tika atvesti līdz ar pirmo autobusu sūtījumu Kijivai.

Pēc Kļičko tikšanās ar Latvijas amatpersonām mums, Latvija sabiedrisko mediju pārstāvjiem, bija iespēja arī intervēt Kijivas mēru, un būtiskākais, ko Kļičko uzsvēra – Ukraina šobrīd cīnās ne tikai par savu zemi, mājām un cilvēkiem, bet arī vērtībām, jo Putins vēlas atjaunot impēriju bijušās Padomju Savienības ietvaros, līdz ar to Ukraina šobrīd faktiski cīnās arī par mums, un partneru atbalsts Ukrainai šobrīd ir ļoti svarīgs.

Tāpat intervijā Kļčko arī pieļāva, ka Kijivai var būt jauni uzbrukumi, taču uzsvēra, ka tagad ukraiņi tam ir labāk sagatavojušies, nekā tas bija februāra beigās un martā – tagad ir gan labāki ieroči, gan arī pieredze daudz lielāka, un, kā sacīja Kļičko, ukraiņi sagādājuši okupantiem daudz nepatīkamu pārsteigumu.

Vienlaikus pilsēta joprojām rēķinās un gatavojas arī pašam sliktākajiem scenārijiem, kāds varētu iestātiest, ja ziemas spelgonī liela daļa paliek bez ūdens un elektrības. Militārā ziņā tiks darīts viss, lai aizsargātu pilsētu, bet, paliekot bez šiem sadzīves pakalpojumiem, sliktākajā scenārija lielu daļu pilsētas iedzīvotāju īslaicīgi varētu pārcelt uz Kijivas apkaimi, stāstīja Kļičko.

Tāpat mērs aicina iedzīvotājus pašiem parūpēties par tehniskā un dzeramā ūdens krājumiem, ēdiena rezervēm un arī siltām drēbēm ārkārtas stundām, ja tādas pienāktu, būt gataviem īslaicīgi pārcelties ārpus Kijivas, ja ir tādas iespējas. Protams, tiks darīts viss, lai šis sliktākais scenārijs nepiepildītos.

Kā norādīja Kļičko, Krievija par to vien sapņotu, ka ukraiņi atstāj pilsētu, bet tas nenotiks, ukraiņi aizstāvēs galvaspilsētu un turpinās cīņu, līdz pēdējais Krievijas karavīrs būs atstājis Ukrainas teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti