Dienas ziņas

Ģimenēm izmaksātas kompensācijas; morgu modernizēs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kijiva saņem Rīgas autobusus

Kijiva ar pateicību saņēmusi Latvijas dāvātos autobusus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā piektdien svinīgā un emocionāli siltā gaisotnē tika dāvāti "Rīgas satiksmes" ziedotie autobusi. Dāvinājumu pieņēma Kijivas mērs Vitālijs Kļičko, kurš sirsnīgi pateicās Latvijai par dāsno atbalstu Ukrainai grūtajā laikā.

Kijivas mērs Vitālijs Kļičko izsaka pateicību par ziedojumu
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

"Ir ļoti, ļoti svarīga sajūta, ka neesam vieni. Tas mums dod pārliecību cīnīties un uzvarēt šajā neprātīgajā Krievijas karā pret Ukrainu," teica Kļičko.

"Tā nav speciālā operācija, tas nav karš. Tas ir genocīds un terorisms. Viņi vēlas ziemā nosaldēt cilvēkus, likt viņiem dzīvot bez siltuma, elektrības, ūdens un sabiedriskā transporta. Taču tā nenotiek, jo mēs esam kopā un mums ir liels partneru atbalsts. Mēs novērtējam jūsu palīdzību; mēs to nekad neaizmirsīsim," uzsvēra Kļičko.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks nodod palīdzības sūtījumu...
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks nodod palīdzības sūtījumu Kijivas mēram Vitālijam Kļičko

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks, nodot autobusus Kijivai, teica: "Šis nav tikai Ukrainas karš, šī ir cīņa par visu Eiropu. Ceram, ka Rīgas dāvinātie autobusi būs noderīgs atbalsts šajā cīņā.

Ukraiņi ir drosmīga un īpaša nācija, kam izdevies atvērt latviešu un visas pasaules sirdis. Esmu pārliecināts, ka Ukraina šajā karā uzvarēs. Rīga ir un vienmēr būs ar Ukrainu!"

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns uzsvēra, ka Rīga bija pirmā pilsēta, kas jau aprīlī, dažus mēnešus pēc kara sākuma, ziedoja Kijivai pirmos 11 autobusus.

Šim piemēram tagad seko arī citas Eiropas pilsētas. Līdzīgi Saeima uzņemas vadošo lomu, sniedzot politisko atbalstu Ukrainai un nosodot Krievijas agresiju, uz līdzīgu rīcību iedrošinot citu demokrātisko valstu parlamentus.

10 autobusi, ko Rīgas dome decembrī lēma dāvināt Kijivas pilsētai, ceļu uz Ukrainu sāka 10. janvāra rītā.

Rīgas dāvātie autobusi tiek pasniegti Kijivai
Rīgas dāvātie autobusi tiek pasniegti Kijivai

Atsaucoties pašvaldības un fonda "Ziedot.lv" aicinājumam piepildīt autobusus ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem, rīdzinieki trijās dienās no 28. līdz 30. decembrim saziedoja arī aptuveni 50 tonnu humānās palīdzības.

Kopējais kravas apjoms ir aptuveni 50 tonnas, savukārt naudas izteiksmē kopējā humānās palīdzības ziedojumu vērtība ir aptuveni 200 000 eiro.

Rīgas dāvāto autobusu pasniegšana Kijivai
Rīgas dāvāto autobusu pasniegšana Kijivai

2022. gada aprīļa beigās Rīga jau nosūtīja uz Kijivu pirmos 11 SIA "Rīgas satiksme" autobusus, kurus rīdzinieki trijās dienās bija piepildījuši ar 50 tonnām humānās palīdzības.

"Visi jūsu dotie autobusi jau kalpo mūsu iedzīvotājiem," stāsta Kļičko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti