Kerijs paziņo, ka gatavs pārtraukt Irānas kodolsarunas

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs ceturtdien paziņojis, ka viņš ir gatavs pārtraukt sarunas ar Irānu par tās kodolprogrammas ierobežošanu, ja netiks pieņemti "stingri lēmumi".

"Ja netiks pieņemti stingri lēmumi, mēs esam pilnībā gatavi izbeigt šo procesu," žurnālistiem Vīnē atzina Kerijs, piebilstot, ka sarunu termiņš neesot neierobežots.

Vienlaikus valsts sekretārs uzsvēra, ka ierobežotā laika dēļ viņš neļausies "sasteigtas" vienošanās panākšanai.

Pēc Kerija teiktā, lai gan ceļā uz visaptverošu vienošanos ir panākts reāls progress, tomēr vairāki smagi jautājumi paliek neatrisināti.

Sarunas turpinās 13.dienu un jau pagājuši divi termiņi, kas bija noteikti to pabeigšanai, bet ASV likumdevēji paziņojuši, ka līdz pusnaktij grib saņemt jebkādu vienošanās tekstu.

"Mēs nedomājam bezgalīgi sēdēt pie sarunu galda," sacījis Kerijs. "Mēs arī apzināmies, ka nevaram pusnaktī vienkārši piecelties un doties projām."

Kā uzsvēris ASV valsts sekretārs, sarunvedēji grib panākt, lai vienošanās būtu kvalitatīva, jo tai "būs jāiztur laika pārbaude".

"Laiks nepadara grūtus lēmumus vieglākus," izteicies Kerijs. "Tā vai citādi, bet šie lēmumi jāpieņem ļoti drīz."

Irāna un pasaules lielvaras - Lielbritānija, Ķīna, Francija, Vācija, Krievija un ASV - aprīlī Šveicē panāca saprašanos galvenajos punktos jautājumā par Teherānas kodolprogrammu. Galīgo vienošanos bija iecerēts noslēgt līdz 30.jūnija pusnaktij, nodrošinot tūlītēju kodolieroču nesasniedzamību Teherānai un samazinot Rietumu noteiktās sankcijas pret Teherānu. Taču 30.jūnijā puses vienojās pagarināt sarunas līdz 7.jūlijam.

Kerijs norādījis, ka ASV delegācija un pārējie sarunvedēji turpinās strādāt, lai atrisinātu smagākos jautājumus, un tad raudzīsies, vai vispār iespējams panākt vienošanos, kurā ieguldīts tik daudz pūliņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti